Loading...
btc
BTC
-1.38%
Bitcoin
63.979,49 USDT
eth
ETH
-0.14%
Ethereum
3.508,03 USDT
bch
BCH
0.24%
Bitcoin Cash
390,76 USDT
xrp
XRP
-0.09%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-1.92%
Litecoin
73,26 USDT
bnb
BNB
-0.42%
Binance Coin
585,22 USDT
sol
SOL
-0.94%
Solana
132,30 USDT
avax
AVAX
0.96%
Avalanche
27,84 USDT
ada
ADA
0.54%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
0.47%
Poladot
5,67 USDT
doge
DOGE
-0.03%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-0.23%
Shiba Inu
0,00 USDT

ABD Hazine Bakanının açıklamalarının ardından Bitcoin fiyatları dalgalanıyor

Tehlike yaklaşıyor! - ABD'de 'O' kripto para borsası mercek altına alındı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Hazine Bakanı artan enflasyon baskısı nedeniyle para politikalarında değişiklik sinyali verdi. Bakanın açıklamaları ve piyasalar üzerindeki etkileri için lütfen haberimizin devamına bakınız.


ABD Hazine Bakanının açıklamalarının ardından Bitcoin fiyatları dalgalanıyor

ABD Hazine Sekreteri (Bakanı) Janet Yellen, ABD’de artan enflasyon tehlikesi karşısında faiz artışı sinyali verdi. ABD Merkez Bankası FED’in faiz politikasındaki olası değişiklikler başta gelişmekte olan ülkeler olmak üzere küresel finansal piyasalar üzerinde etkili sonuç doğuracaktır. Neyse ki Janet Yellen’in açıklamalarından yumuşak bir faiz artışı sinyali alıyoruz.

Korona salgını ile ekonomik mücadele için ABD yönetimi, piyasaya ciddi miktarda fon sürdü ve faiz oranlarını 0-0.25 bandına kadar çekti. Piyasadaki likidite bolluğu ABD’de enflasyon tehlikesini doğuruyor. Janet Yellen enflasyon tehlikesini “aşırı ısınma” kavramı ile açıklıyor. Ekonomideki aşırı ısınmanın önüne geçmek için Yellen ilerleyen süreçte faiz artırabileceğini belirtti.

Piyasaya sürülen trilyonlarca doların karşısında ABD’li yatırımcılar, finansal varlıklarını arzı daha istikrarlı yatırım araçlarına yönlendirerek enflasyon kaynaklı gelir kayıplarından korunmaya çalıştılar. Bu makro ekonomik süreç; Bitcoin ve kripto paralar lehine bir ortam oluşturdu. Zira Bitcoin’in arzı 21 milyon adet ile sınırlı.

Lütfen Bkz: Dev kripto para borsası önemli bir Bitcoin açılımına hizmet ediyor

Yellen faiz artışı sinyali vermesinin ardından Bitcoin fiyatları 56 bin doların üstünden 53 bin dolar bandına kadar geriledi. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarında yaşanan saatlik değişimi görüyoruz.

abd hazine bakanı ABD Hazine Bakanının açıklamalarının ardından Bitcoin fiyatları dalgalanıyor

ABD’nin olası agresif bir faiz artışı, yüksek dış ticaret açıklarına ve yüksek dış borca sahip gelişmekte olan ülkelerin ekonomileri üzerinde bir baskı oluşturabilir. Dolar bu ülkelerin para birimleri karşısında değer kazanabilir. Ancak Yellen açıklamalarında faiz artışı için bir orandan veya bir zaman diliminden bahsetmedi.

ABD ekonomi yönetimi, şimdiden piyasaları faiz artılı konusunda hazırlıyorlar gibi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.