1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Önümüzdeki aylarda Bitcoin’i ne bekliyor?

Önümüzdeki aylarda Bitcoin’i ne bekliyor?

Önümüzdeki aylarda Bitcoin’i ne bekliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin için hayal kırıklılığı ile geçen bir zaman diliminden geçiyoruz. Yeni yıl kripto para piyasası için çöküşe sahne oldu. Önümüzdeki aylarda Bitcoin’i ne bekliyor? Detaylar haberimizde.

Önümüzdeki aylarda Bitcoin’i ne bekliyor?

Kripto para piyasası kelimenin tam anlamıyla hayal kırıklığı il başlayan ve devam eden bir yıl yaşıyor. Covid-19 pandemisinin neden olduğu durgunluk artık patlak verdi ve ülkeler enfosyon gibi büyük bir sorunla mücadele ediyor. Özellikle az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler büyük ekonomik darlık içerisinde.

Fed’in faiz artıracağının belli olması ve jepoltik gerilimler kripto para piyasasını da vurdu. ABD hükümeti, ABD ana akım medyasıyla el ele, son birkaç gün içinde büyük bir inançla, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin yakın olduğunu açıklıyor. Ruslar bu gelişmeleri yalanlasa da gerginlik her geçen gün tırmanıyor.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Fed’in mart ayında faizler 25 baz puan artırması bekleniyor. Bazı ekonomistler faiz artışının burda kalmayacağını ve 50 baz puanlık bir artışın geleceğini savunuyor. Ocak ayında %7,5 enflasyon açıklayan ABD, son 39 yılın en yüksek enflasyon oranlarını kaydediyor.

Bu belirsizlikler arasında başta Bitcoin olmak üzere kripto paraları nasıl bir senaryo bekliyor? Bitcoin, uzun bir süredir 40,000 dolar civarında yatay bir seyir izliyor. 45,000 dolarlık sert direncin üzerinde uzun süreli bir kapanış yapamayan lider kripto para birimi bu belirsizliklerin arasında düşüşünü devam ettirebilir.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Uzmanlar BTC’nin kısa vadede 30,000 dolarlık seviyelere geri çekilme ihtimalini olası görüyor. Son düşüş, momentum sinyali veren Stokastik RSI’nın günlük olarak sıfırlanmasına neden oldu. Önümüzdeki birkaç hafta ve aylarda fiyat hareketi ne olursa olsun, dolar ve diğer tüm fiat para birimleri aşağı yönlü bir hareket bekleniyor. Olası başka bir senaryo ufukta görülmüyor.

Ancak fiat paralar enflasyon karşısında erimeye devam ederken kripto paralarını ellerinde tutmaya devam edenler ayakta kalmak için daha şanslı. Kripto para piyasalarının düzenlenme haberlerine bir de bu pencereden bakmakta fayda var. Dünya ekonomisinin içerisinde bulunduğu belirsizlik ve son Kanada örneği göz önüne alındığında kripto paraların güvenli cüzdanlarda muhafaza edilmesinde de fayda bulunuyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Lider kripto para birimi Bitcoin yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 38,289 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %4,1 değer kaybetti.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin Önümüzdeki aylarda Bitcoin’i ne bekliyor?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: