1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Offshore finans devinden Bitcoin yatırımcılarına müjde!

Offshore finans devinden Bitcoin yatırımcılarına müjde!

Offshore finans devinden Bitcoin yatırımcılarına müjde!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 45 bin dolarlık destek hattının üstüne tekrardan çıktı. Bitcoin boğaları şiddetli düzeltmelere karşı direnirken aranan doping Cayman Adalarından geldi.  


Offshore finans devinden Bitcoin yatırımcılarına müjde!

Bitcoin 45 bin dolarlık desteğini tekrardan kazandı ve yazının kaleme alındığı saatte 46 bin dolarlık direnci test ediyor. Fiyatlardaki dalgalanmalara rağmen Bitcoin açılımları devam ediyor. Bitcoin’deki mahremiyet özelliği offshore hesapları cezbediyor. Bu sayede vergi mükellefleri finansal varlıklarını Bitcoin üzerinden offshore hesaplara kolay biçimde aktarabiliyor.

Offshore hesaplar denilince akıllara hemen illegal işlemler gelmemeli. Cayman Adaları gibi offshore bölgeler vergi cenneti olarak adlandırılıyor. Bu nedenle bu bölgeler dünyanın birçok bölgesinden sıcak sermaye çekebiliyor. Vergiden kaçınan zenginler, finansal varlıklarını bu bölgelere aktarıyor.

Lütfen Bkz: Bir yasadan daha fazlası: Texas Bitcoin’in merkezi haline geliyor!

Allied Payment Network, Finastra’nın FusionStore’unda bankalar ve kredi birlikleri için bir bitcoin cüzdan uygulaması başlattı. Bu sayede Allied, finansal kurumlara ve işletmeler Bitcoin alım satımı, transferi ve depolaması hizmeti sunabilecek.

Bitcoin cüzdanı Finastra üzerinde operasyonlarına başladı. Finastra Limited, Cayman Adaları’nda kayıtlı bir finansal yazılım şirketidir. Merkez ofisi Londra’da Paddington’dadır. Finastra 1.9 milyar dolarlık serveti kontrol ediyor.

Allied Payment’ın CEO’su Ralph Marcuccilli başlattıkları yeni finansal hizmet hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Allied’ın birincil hedefi, finansal kurumların kendilerini piyasada farklılaştıran, yeni mevduat çeken, yüksek katılım yoluyla elde tutan ve gelir üreten değer tabanlı teknolojiler sağlamasını kolaylaştırmaktır. Bitcoin tam da bunu yapıyor ve birçok kurum için oyunun kurallarını değiştiriyor.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.