Loading...
btc
BTC
-0.37%
Bitcoin
63.851,79 USDT
eth
ETH
0.97%
Ethereum
3.420,34 USDT
bch
BCH
2.04%
Bitcoin Cash
382,85 USDT
xrp
XRP
-8.82%
Ripple
0,57 USDT
ltc
LTC
-0.19%
Litecoin
71,23 USDT
bnb
BNB
0.26%
Binance Coin
570,38 USDT
sol
SOL
1.17%
Solana
157,32 USDT
avax
AVAX
-0.11%
Avalanche
27,21 USDT
ada
ADA
-1.88%
Cardano
0,43 USDT
dot
DOT
-2.02%
Poladot
6,13 USDT
doge
DOGE
-1.73%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-6.58%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Mastercard’dan çok önemli kripto kararı!

Mastercard’dan çok önemli kripto kararı!

mastercard
Mastercard & Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük ödeme platformlarından biri olan Mastercard aldığı son karar ile kripto para birimlerine ulaşmayı kolaylaştırıyor. Detaylar haberimizde.

Mastercard’dan çok önemli kripto kararı!

Amerikan Ödeme devi Mastercard aldığı son karar ile eleneksel bankaların ve kripto şirketlerinin kullanıcılarına dijital varlıklarla işlem yapmaları için sundukları kripto kart programını genişletiyor.

Mastercard, kripto para birimi cüzdanlarını ve borsaların, kripto işletmeleri ile ortaklık kurmasını sağlayacak. Böylece kripto para birimlerini fiat paralara çevirmek daha da kolaylaşacak.

New York merkezli finans kurumu, müşterilerinin bu sağladığı kripto hizmetlerine daha kolay ulaşabilmesi için Circle, Paxos, Evolve Bank & Trust, Metropolitan Commercial Bank, Uphold, BitPay, Apto Payments, i2c Inc. ve Galileo Financial Technologies ile yeni ortaklıklar kurduğunu duyurdu.

Bkz: Visa’dan muhteşem anlaşma!

Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş kripto kart programı yalnızca kripto para birimleri ile fiat paralar arasındaki dönüşümü kolaylaştırmayı amaçlamıyor. Aynı zamanda kritpo paralara ilgi duyan ve kullanmak isteyen müşteriler için daha fazla hareket alanı ve kolaylıklar sağlamayı amaçlıyor.

Mastercard, kripto para biriminin doğal oynaklığını ve bununla ilgili dönüşüm komplikasyonlarını azaltmaya yardımcı olmak için, ödeme transferlerini başlatırken anında dönüşümler için Circle’ın dolara sabitlenmiş sabit parası USD Coin’den (USDC) yararlanacak.

Geçtiğimiz günlerde Mastercard’ın en büyük rakibi olan diğer büyük ödeme devi Visa’da benzer adımlar atmış kripto ticaretini kolaylaştıracağını duyurmuştu. İki ünlü ödeme devi aynı zamanda Binance borsası ile ilgili kıstlama kararlarının ardından borsa ile çalışmaya devam edeceklerini duyurmuştu.

Cointelegraph, geçtiğimiz yıl yaptığı çalışmada kripto kartların kullanımının yaygınlaştığı ve birçok kişinin de bu kartları kullanmayı planladığı sonucuna ulaşmıştı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.