1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Mastercard’dan çok önemli kripto kararı!

Mastercard’dan çok önemli kripto kararı!

Mastercard’dan çok önemli kripto kararı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük ödeme platformlarından biri olan Mastercard aldığı son karar ile kripto para birimlerine ulaşmayı kolaylaştırıyor. Detaylar haberimizde.

Mastercard’dan çok önemli kripto kararı!

Amerikan Ödeme devi Mastercard aldığı son karar ile eleneksel bankaların ve kripto şirketlerinin kullanıcılarına dijital varlıklarla işlem yapmaları için sundukları kripto kart programını genişletiyor.

Mastercard, kripto para birimi cüzdanlarını ve borsaların, kripto işletmeleri ile ortaklık kurmasını sağlayacak. Böylece kripto para birimlerini fiat paralara çevirmek daha da kolaylaşacak.

New York merkezli finans kurumu, müşterilerinin bu sağladığı kripto hizmetlerine daha kolay ulaşabilmesi için Circle, Paxos, Evolve Bank & Trust, Metropolitan Commercial Bank, Uphold, BitPay, Apto Payments, i2c Inc. ve Galileo Financial Technologies ile yeni ortaklıklar kurduğunu duyurdu.

Bkz: Visa’dan muhteşem anlaşma!

Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş kripto kart programı yalnızca kripto para birimleri ile fiat paralar arasındaki dönüşümü kolaylaştırmayı amaçlamıyor. Aynı zamanda kritpo paralara ilgi duyan ve kullanmak isteyen müşteriler için daha fazla hareket alanı ve kolaylıklar sağlamayı amaçlıyor.

Mastercard, kripto para biriminin doğal oynaklığını ve bununla ilgili dönüşüm komplikasyonlarını azaltmaya yardımcı olmak için, ödeme transferlerini başlatırken anında dönüşümler için Circle’ın dolara sabitlenmiş sabit parası USD Coin’den (USDC) yararlanacak.

Geçtiğimiz günlerde Mastercard’ın en büyük rakibi olan diğer büyük ödeme devi Visa’da benzer adımlar atmış kripto ticaretini kolaylaştıracağını duyurmuştu. İki ünlü ödeme devi aynı zamanda Binance borsası ile ilgili kıstlama kararlarının ardından borsa ile çalışmaya devam edeceklerini duyurmuştu.

Cointelegraph, geçtiğimiz yıl yaptığı çalışmada kripto kartların kullanımının yaygınlaştığı ve birçok kişinin de bu kartları kullanmayı planladığı sonucuna ulaşmıştı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.