okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.81%
Bitcoin
68.728,89 USDT
eth
ETH
2.37%
Ethereum
3.838,09 USDT
bch
BCH
-2.05%
Bitcoin Cash
483,54 USDT
xrp
XRP
-2.19%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.14%
Litecoin
84,01 USDT
bnb
BNB
-0.08%
Binance Coin
601,89 USDT
sol
SOL
-3.37%
Solana
162,68 USDT
avax
AVAX
-3.8%
Avalanche
36,83 USDT
ada
ADA
-0.81%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.72%
Poladot
7,55 USDT
doge
DOGE
-4.09%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-3.12%
Shiba Inu
0,00 USDT

Visa’dan muhteşem anlaşma!

visa
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en yaygın banka ve kredi kartı şirketi Visa, kripto para piyasalarının öncü şirketi ile anlaşma sağladı. Bu anlaşma, piyasalar üzerinde nasıl bir etki oluşturacak?


Visa’dan muhteşem anlaşma!

Visa ve Bakkt arasında imzalanan anlaşmanın ardından Bakkt kullanıcıları, Visa sanal kart için başvuruda bulunabilirler. Bu sayede kripto para yatırımcıları, Visa kartın geçtiği her platformda sanal para varlıklarını harcayabilecekler. Sanal Visa Kart; Google Play ve Apple App Store’dan kolayca indirilebiliyor. Dileyen Bakkt kullanıcıları, Apple telefonları dahil tüm akıllı telefonlarına yüklenebilecek.

2018 yılında kurulan Bakkt, Bitcoin ve kripto para merkezli finansal hizmet sunan ABD merkezli bir şirkettiR. Bakkt’ın genel merkezi ABD’nin Georgia Eyaletinin Atlanta şehrinde bulunuyor. Bakkt’ın hali hazırda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapmış olduğu bir Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor.

Lütfen Bkz: İkinci dev adım! Paraguay’da Bitcoin yasa tasarısı meclise sunuldu!

Visa ve Bakkt ikilisi arasında imzalanan anlaşma sayesinde kripto para piyasaları ile reel ekonomi arasında güçlü bir köprü kuruluyor. Ayrıca ilerleyen süreçte Bakkt-Visa Card, stabil coin’leri de destekleyecek. Stabil coin’lerin değerinin Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralara nazaran istikrarlı olması nedeniyle stabil coinler, son dönemde ciddi talep görüyor. www.oldhouseonline.com Yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap’te top 10’da listelenen 2 stabil coin bulunuyor: Tether (USDT) ve USD Coin (USDC). Tether’in toplam piyasa değeri 62.5 milyar dolar, USDC’nin ise 25.5 milyar dolar.

Bakkt, Visa ile gerçekleştirdikleri anlaşmayı resmi twitter adresi üzerinden kamuoyuna duyurdu.

Bakkt, müşterilerine gerçekleştirdikleri işlem karşılığında ücret kesmiyor. Ancak Bakkt’daki Bitcoin fiyatları piyasadaki fiyatla kıyaslandığında yüksek kalıyor. Bakkt ile küresel piyasalar arasındaki fark Bakkt primleri olarak adlandırılıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.