okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.97%
Bitcoin
69.178,04 USDT
eth
ETH
2.54%
Ethereum
3.923,40 USDT
bch
BCH
1.2%
Bitcoin Cash
489,83 USDT
xrp
XRP
0.82%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.8%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
0.64%
Binance Coin
604,10 USDT
sol
SOL
1.21%
Solana
165,39 USDT
avax
AVAX
1.18%
Avalanche
37,19 USDT
ada
ADA
1.29%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.41%
Poladot
7,53 USDT
doge
DOGE
1.12%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.3%
Shiba Inu
0,00 USDT

İngiltere Gelir idaresi’nden kripto borsalarını ilgilendiren adım!

İngiltere gelir idaresi
İngiltere gelir idaresi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance’e getirdiği kısıtlamalarla gündemde olan İngiltere’de bu seferde başka bir kuruluştan tüm borsaları ilgilendiren bir adım geldi. Detaylar haberimizde.

İngiltere Gelir idaresi’nden kripto borsaları adımı!

İngiltere geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük kripto borsası Binance’e ülkede faaliyet göstermeye yetkisi olmadığı için yasak getirdi. İngiltere’nin bu adımını birçok ülke de izledi.

Binance’e getirilen kısıtlamanın ardından İngiltere’de başka bir kurum daha bu sefer tüm borsaları ilgilendiren bir adım attı. İngiltere Gelir ve Gümrük İdaresi (HMRC), Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası kapsamında hem yurtiçinde hem de yurtdışında kripto para borsalarından müşteri verilerini topluyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

HMRC, platformların müşterileri hakkında bilgi almak için yasal yetkilerini kullanarak İngiltere’deki kripto para borsaları engellemeye başladı. Gherson Solicitors hukuk bürosu avukatlarından Thomas Cattee, “uluslararası düzeyde veri toplama faaliyetinin, Birleşik Krallık dışında olduğundan bunu diğer ülkelerdeki paydaşları ile yaptıkları anlamı çıkarılabilir. Bu nedenle bu karardan etkilenenler yasal yollara başvurabilir” dedi.

Bilindiği gibi kripto paralar İngiltere’de kişisel bir yatırım olarak kabul ediliyor ve bu yoldan kazanılan her kar vergiye tabidir. Aynı zamanda Madencilikten, airdroplardan elde edilen ve hizmetler için ödeme olarak alınan kripto paralardan da İngiltere’de vergi alınıyor.

İngiltere’de mali düzenleyiciler kripto para birimlerine oldukça ihtiyatlı yaklaşıyor. Dünyanın en büyük ekonomilerinden birne sahip olan ülkede son dönemlerde kripto ekosistemine karşı bir kısıtlama hareketi görülüyor.

Bu bağlamda İngiltere Vergi İdaresi’nin bu kararı salt bir vergi toplama faaliyetinden ziyade kripto paraları kısıtlama çabalarının bir göstergesi olarak kabul edilebilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.