Ödeme devinden kripto konusunda önemli yenilik!

Paypal
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kullanıcılarının platformda kripto para alıp satmasına olanak sağlayan ödeme devi, bir yeniliğe daha imza atıyor. Detaylar haberimizde.

Ödeme devinden kripto konusunda önemli yenilik

Kripto paralar ile ödeme hizmeti veren PayPal bir yeniliğe daha imza atıyor. PayPal, kullanıcıların artık kirpto paraları üçüncü taraf cüzdanlarına çekebileceklerini duyurdu.

Şimdiye kadar PayPal, kullanıcılara platformda yalnızca kripto varlıkları alıp satmalarına izin veriyordu. Ödeme devi bu yenilik ile kripto kullanıcılarının özgürlük alanını genişletiyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

PayPal’ın blockchain ve kripto para birimlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, tüm süreci açık hale getirmeye önem verdiklerini ifade etti.

“Süreci mümkün olduğunca açık hale getirmek istiyoruz. Kullanıcılarımıza özgürlük alanı açıyoruz ve daha fazla seçenek sunmak istiyoruz.”

PayPal’ın kullanıcılarına kripto alanında daha fazla özgürlük sunmak istediklerini belirten Ponte, “kullanıcılarımız platformdan edindikleri kriptoları istedikleri yere götürebilmelidir” dedi.

Uygulamanın ne zaman sisteme entegre edileceğine dair net bir açıklama yapılmadı. Ancak PayPal’ın geçmişteki zaman çizelgesi dikkate alınacak olursa entegrasyonun birkaç sürebileceği tahmin ediliyor. PayPal daha önce ilk kripto desteği açıklamasının ardından bunu başlatması iki ay sürmüştü.


Geçtiğimiz hafta PayPal’ın bir stablecoin piayasaya süreceğine dair söylentiler çıkmıştı. Bu söylentilere de cevap veren Ponte, PayPal’ın böyle bir konuyu düşünmesi için henüz erken olduğunu ancak kripto paralar ile ilgili hizmetler sunmaya devam edeceklerini vurguladı.

PayPal’ın yenilik hamlesinin bir satın alma dalgasını teşvik edeceği değerlendiriliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ödeme devinden kripto konusunda önemli yenilik!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.