1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ödeme devinden kripto konusunda önemli yenilik!

Ödeme devinden kripto konusunda önemli yenilik!

Ödeme devinden kripto konusunda önemli yenilik!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kullanıcılarının platformda kripto para alıp satmasına olanak sağlayan ödeme devi, bir yeniliğe daha imza atıyor. Detaylar haberimizde.

Ödeme devinden kripto konusunda önemli yenilik

Kripto paralar ile ödeme hizmeti veren PayPal bir yeniliğe daha imza atıyor. PayPal, kullanıcıların artık kirpto paraları üçüncü taraf cüzdanlarına çekebileceklerini duyurdu.

Şimdiye kadar PayPal, kullanıcılara platformda yalnızca kripto varlıkları alıp satmalarına izin veriyordu. Ödeme devi bu yenilik ile kripto kullanıcılarının özgürlük alanını genişletiyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

PayPal’ın blockchain ve kripto para birimlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, tüm süreci açık hale getirmeye önem verdiklerini ifade etti.

“Süreci mümkün olduğunca açık hale getirmek istiyoruz. Kullanıcılarımıza özgürlük alanı açıyoruz ve daha fazla seçenek sunmak istiyoruz.”

PayPal’ın kullanıcılarına kripto alanında daha fazla özgürlük sunmak istediklerini belirten Ponte, “kullanıcılarımız platformdan edindikleri kriptoları istedikleri yere götürebilmelidir” dedi.

Uygulamanın ne zaman sisteme entegre edileceğine dair net bir açıklama yapılmadı. Ancak PayPal’ın geçmişteki zaman çizelgesi dikkate alınacak olursa entegrasyonun birkaç sürebileceği tahmin ediliyor. PayPal daha önce ilk kripto desteği açıklamasının ardından bunu başlatması iki ay sürmüştü.

Geçtiğimiz hafta PayPal’ın bir stablecoin piayasaya süreceğine dair söylentiler çıkmıştı. Bu söylentilere de cevap veren Ponte, PayPal’ın böyle bir konuyu düşünmesi için henüz erken olduğunu ancak kripto paralar ile ilgili hizmetler sunmaya devam edeceklerini vurguladı.

PayPal’ın yenilik hamlesinin bir satın alma dalgasını teşvik edeceği değerlendiriliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.