1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ünlü milyarder büyük bir kripto yatırımı yapmaya hazırlanıyor!

Ünlü milyarder büyük bir kripto yatırımı yapmaya hazırlanıyor!

Ünlü milyarder büyük bir kripto yatırımı yapmaya hazırlanıyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü milyarder Bloomberg’e verdiği demeçte kritpto paralara yüklü bir miktar yatırım yapmayı düşündüklerini belirtti. Detaylar haberimizde.

Ünlü milyarder büyük bir kripto yatırımı yapmaya hazırlanıyor

American Real Estate Partners olarak bilinen New York City merkezli, çeşitlendirilmiş bir holding Icahn Enterprises’ın kurucusu ve hissedarı Carl Icahn, kripto para birimlerine bir yatırım yapmayı planlıyor.

Kripto paralara önceden şüphe ile yaklaşan Carl Icahn, piyasaya çok büyük bir miktar ile girmeyi planlıyor. Ünlü yatırımcı 1,5 milyar dolarlık kripto para yatırımı yapmak istediğini ifade etti.

Bloomberg’e verdiği demeçte kripto paraların hep hayatımızda olacağı vurgulayan ünlü milyarder, fırsatların nerede olduğunu belirlemek için Bitcoin ve Ethereum’u incelediğini ifade etti. Icahn’a göre kripto para birimleri ekonomide enflasyonun bir tezahürü olarak popülerlik kazanmaya devam ediyor.

cahn, sağlam bir dayanağı olmayan kripto para birimiyle ilgili herhangi bir eleştirinin “biraz yanlış kafalı” olduğunu söyledi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Doların değerinin onu vergi ödemek için kullanabilmek olduğunu değerlendiren ünlü yatırımcı, kripto paraya nerenden dahil olacağı konusunda araştırma yaptığını belirtti.

Ayrıca hisse senedi piyasasının bazı kısımlarının saçma fiyatlarla işlem görmesinin insanları kripto paralara yönlendirdiği vurgusunu yaptı.

Kripto piyasası son günlerde düşüş eğiliminde olsa da büyük yatırımcılardan destek görmeye devam ediyor. Kripto paraların geleceğinin olduğuna dair vurgular yapan yatırımcılar yaptıkları açıklamalarda dalgalanmalar olabileceğine dikkat çekiyor. Bu dalgalanmaların kripto paraların sonu değil gelişimin doğal bir seyri olduğuna inandıklarını belirtiyorlar.

Amerikan ekonomisi hakkında da yorumda bulunan ünlü yatırımcı, Joe Biden’ın Teşvik paketi konusunda dikkatli olması gerektiğini ifade etti. Teşvik paketinin enflasyonist etkisinin göz önünde bulundurulması gerektiğini belirtti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.