1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ödeme devinden CBDC açılımı!

Ödeme devinden CBDC açılımı!

Ödeme devinden CBDC açılımı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü ödeme devi CBDC açılımı yapıyor. Alipay bazı kullanıcılarının dijital yuan uygulamasını kullanmasını izin verecek. Detaylar haberimizde.

Ödeme devinden CBDC açılımı

Çin’in e-ödeme devi, bazı kullanıcıların hesaplarını ülkenin dijital yuan uygulamasına bağlamasına izin verecek.

Ant Group’un sahip olduğu mobil ödeme platformu Alipay, bazı kullanıcılarının dijital yuan ticaret ekosistemine katılmasına izin verecek.

China Securities Journal’ın haberine göre MYbank’ın Çin’in dijital para birimi elektronik ödeme test protokollerine katılması ile Alipay kullanıcılarının dijital yuan ile ödeme yapmasına olanak sağlayacak.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

MYbank ve Alipay’i bünyesinde bulunduran Ant grup bu gelişme ile Çini’in dijital para ekosistemi içerisinde yerini daha da büyüterek projeye katılımını genişletiyor. Ant grup MYbank’ın hisselerinin çoğunluğuna sahip.

CNBC’nin ulaştığı Ant grup dijital Yuan denemelerine katıldıklarını doğruladı. Ant grubun yaptığı açıklama şu şekilde:

“E-CNY’nin katılımcılarından biri olarak Ant Group’un ortağı MYbank, Çin Halk Bankası’nın (PBoC) genel düzenlemesi uyarınca gelişmeleri istikrarlı bir şekilde ilerletecek. Ant Group, MYbank ile PBOC’nin e-CNY’sinin araştırma, geliştirme ve denemelerini desteklemeye devam edecek. “

Ant grup 2017 yılından beri djital para birimi uygulamaları için Çin Halk Bankası (PBoC) ile iş birliği yapıyor.

Halihazırda en gelişmiş dijital ödeme ekosistemlerinden birine sahip olan Çin, ekonomisini daha fazla dijital iyileştirmelere açmaya çalışıyor. Ülke, CBDC gelişiminde açık ara lider durumda.

Geçtiğimiz ay Çinli e-ticaret devi JD.com, personel maaşlarını ödemek için dijital yuan’ı kullanacağını duyurmuştu. Çevrimiçi perakende devi, dijital para birimini bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlayan ilk şirket olmuş ve ilk hafta içinde yaklaşık 20.000 DCEP tarafından finanse edilen sipariş aldığını açıklamıştı.

Kaynak