1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Kripto piyasa değerinde yeni rekor!

Kripto piyasa değerinde yeni rekor!

Kripto piyasa değerinde yeni rekor!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum ve bazı altcoinlerin tüm zamanların en yüksek seviylerini de görmesi ile kripto piyasa değeri yeni rekor seviyeye yükseldi. Detaylar haberimizde.

Kripto piyasa değerinde yeni rekor

Ethereum ve bazı altcoinlerin güne hızlı başlayarak yeni rekorlar kırması kripto piyasasının toplam değerinde de yeni rekorlar getirdi.

Bugünkü başarıda aslan payı Ethereum’da. Coinmarketcap verilerine göre günlü %3,68 haftalık ise 33,59 artış gösteren Ethereum anlık 4,111 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde 4,138 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Bitcoin ise son üç haftanı en yüksek seviyelerine çıkarak 59,600 doları gördü. Anlık olarak 58,000 dolardan işlem görüyor.

Ethereum’un yanı sıra BNB, LINK, ADA ve LTC’de tüm zmanların en yüksek seviyelerini gördü.

kripto piyasa değeri Kripto piyasa değerinde yeni rekor!

Toplam günlük Pazar hacmi 237 milyar dolar seviyesinde. Kripto piyasasında Bitcoin hakimiyet oranı yaklaşık %44 iken Ethereum hakimiyet oranı ise %19,3.

Bkz: Ethereum, Ethereum haberleri ve son dakika gelişmleri

Kripto pazarının toplam market hacmi ise 2,5 trilyon doların üzerine çıkarak yeni rekor kırdı. Yıl başından beri kripto varlıkların toplam market hacmi 766 milyar dolardan 2,5 trilyon doların üzerini gördü.

kripto piyasa değeri Kripto piyasa değerinde yeni rekor!

Kripto varlıklara yıl başından bu yana artan kurumsal ilgi kripto varlıkların benimsenmesini hızlandırdı. Özellikle daha önce kripto paralara mesafeli duran JPMorgan ve Goldman Sasch gibi devlerin son zamanlarda müşterilerin kripto varlıklara erişimini kolaylaştıracaklarını açıklaması ilgiyi artırdı.

PayPal, Visa ve Master Card gibi dev ödeme platformları ile kripto platformlarının yaptıkları anlaşmalar işlemleri hızlandırdı ve alım satımı daha kolay hale getirdi.

Bu yükselişin ardındaki bir diğer büyük nedeni de göz ardı edemeyiz. Covid-19 salgını tüm dünyayı etkisi altına aldı. Ülkeler salgının etkisi azaltmak için yeni ekonomi politikaları izliyor. Oluşan enflasyonist ortam bireyleri ve kurumları daha güvenli liman olarak gördükleri kripto varlıklara kaydırıyor.

Kaynak