1. Home
  2. İnceleme
  3. Nexo hakkında bilmeniz gereken her şey

Nexo hakkında bilmeniz gereken her şey

Nexo hakkında bilmeniz gereken her şey
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Nexo nedir- ne işe yarar- misyonu ya da vizyonu nedir? Bu yazımızda, Nexo hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatmaya çalışacağız. 


Nexo hakkında bilmeniz gerekenler

 Nexo, kullanıcılarına anında ve yüksek meblağlı kripto kredisi almalarına imkan sağlayan, blok zinciri tabanlı bir sistemdir. Halihazırda, kripto para sahiplerinin varlıklarını, bunları satın almak ve satmak dışında kullanabilmelerinin başka bir yolu yoktur.

Nexo, kripto sahiplerinin varlıklarını teminat olarak kullanmak suretiyle nakit para çekmelerini sağlayan çok kazançlı bir iş modeli olarak dikkati çekmektedir. Kullanıcılar kripto para birimlerine yüzde yüz erişim sağlarken, nakit paraya anında erişebilirler. Aynı zamanda, kripto varlıklarının değerine erişebilirler.

Nexo, on yıldan fazla bir süredir Avrupa'nın her yerinden milyonlarca kullanıcıya hizmet veren önde gelen bir FinTech grubu olan Credissimo tarafından kuruldu. Bu şirket kuruluşundan bu yana 120 milyon dolar değerinde kredi verirken, 155 milyon dolar nakit gelir elde etti.
Şirket, birçok Avrupa ülkesinde internet üzerinden yapılan kredi alışveriş sektöründe pazar lideri olarak kabul edilir. Bugüne dek, 2017 yılında 1 milyon + kredi başvurusu yaptılar ve 79.000 kredi verdiler. Bu işlemlerin yüzde yetmiş sekizi daimi müşterilerince icra edildi.

Nexo nasıl çalışır?

Nexo, anlık kredileri blok zinciri teknolojisi ile bir araya getirmek suretiyle dünyanın ilk anlık kripto kredisi sistemini oluşturuyor. Nexo’nun yenilikçi iş modeli, müşterilere anında kripto kredileri sunmak, “müşterinin dijital varlıklarının değeriyle güvence altına alınan likidite elde etmenin otomatik, esnek ve düşük maliyetli bir aracı” olmak için vücuda getirildi. 

Bu sistemde kredi temin etmek, birkaç dakika içinde yapılabilecek kadar basittir. Nexo kullanmanın temel faydalarına örnek olarak; gizli ücretlerin, sermaye kazancı vergisinin ve kredi denetiminin olmaması verilebilir.

Platform, hepsi kendi Nexo Oracle modülünde üretilen, blok zinciri teknolojisi, akıllı sözleşmeler ve algoritmik usuller kullandığından, yüksek düzeyde şeffaflık garanti eder.

Öncelikle müşteriler kripto varlıklarını Nexo cüzdanlarına aktarmak zorundadırlar. Daha sonra, transfer ettikleri kriptolar blok zinciri tarafından onaylanır. Ardından Nexo oracle bireysel kredi limitleriyle ilgili ayrıntıları otomatik olarak hesaplar ve kullanıcı kredisini oluşturur.

Müşteriye talep ettiği kredi tutarı USD ya da EURO cinsinden verilir. Kredi limitine, banka havalesi veya ücretsiz Nexo kredi kartı ile derhal erişilebilir. Müşteriler krediyi hangi para birimiyle alabileceklerini bizzat tercih edebilmelerinin yanı sıra paralarını kullanmanın en iyi yolunu da kendileri seçebilme imkanına sahiptirler.

Ne var ki kredi limiti, Nexo cüzdanındaki kripto para biriminin piyasa değerine bağlıdır. Bu sebeple, kullanılan para biriminin değeri artarsa, Nexo uzmanı kredi limitini kendiliğinden ve hemen yükseltir.

Son olarak, müşterilerin aşağıdakiler dahil, kredilerini geri ödeyebilecekleri çeşitli seçenekler vardır: 

•Banka transferi

• Tedavüldeki resmi paraları veya kripto varlıkları kullanarak fiziki para değişimi
• NEXO belirteçleriyle ödeme yapanlara faiz oranlarında özel indirimler uygulanmaktadır.

Özellikler

Nexo’nun kullanıcıları, kripto sektöründe oldukça nadir bulunan yüksek düzeyde bir varlık likiditesinden faydalanmaktadır. Daha büyük miktarlarda fiziki sermayenin çekilmesi hâlâ zor olsa da, şirket müşterilerine, günlük işlemlerinde kullanılmak üzere ücretsiz bir kredi kartı sunar. Ayrıca, Nexo’nun acil kripto kredisi hizmetini kullanmak suretiyle müşteriler, sermaye kazançlarından en iyi şekilde ve diğer avantajlardan tam olarak yararlanma imkanına sahiptirler.
İş sahiplerden, çoğu sağlayıcının hizmetleri için müşterilerden talep ettiği işlem ücreti, platform veya para çekme ücreti talep edilmez. Ayrıca, satış işlemi söz konusu olmadığından, kullanıcının kazancının yüzde otuz dokuzuna kadar çıkması muhtemel ek vergiler azaltılabilir. Son olarak; Nexo, bir kullanıcının kredi notlarını düşürebilecek herhangi bir kredi denetimi icra etmez. Bu, Nexo Cüzdan'a yatırılan kripto varlıklarının değerinin kripto kredilerini tamamen güvence altına alması sayesinde mümkün olmaktadır
Bunun yanı sıra; dijital varlıkların mülkiyeti, blok zinciri defterine bir kez kaydedildikten sonra hiçbir şekilde değiştirilemeyen şeffaf akıllı kredi sözleşmeleriyle korunur ve güvence altına alınır.

Takım

Kosta Kantchev, Nexo’yu işleten Credissimo’nun kurucu ortağıdır. Avrupa FinTech iş kolunda on yıldan fazla bir süredir faal olup, internetteki yaşam öyküsüne göre, bitcoin kripto para biriminin ilk kullanıcısıdır.

Kripto para birimleriyle küresel kredi geri ödemelerini mümkün kılmayı amaçlayan bir dizi blok zinciri projesinde faal olarak görev almıştır.Nexo’nun CTO’su Vasil Petrov’dur. Petrov, sistem yönetimi, araştırma-geliştirme, yüksek yük ve tam zamanlı projelerin mimari tasarımı gibi alanlarda on altı yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Nexo’ya katılmasının yanı sıra Vasil, şu anda 150.000’den fazla müşterisi olan ABD çok kanallı video ve internet servisinin kurucu ortağıdır.

Nexo tokeni

Nexo tokeni, Nexo’nun kredi portföyündeki varlıklarla desteklenen US-SEC uyumlu, temettü ödemeli, tahvil para birimidir. Nexo’nun müşterileri, dünyanın dört bir yanından anında nakit paraya erişebilirler.

Henüz bu ayın başında kripto pazarına girilen tek kullanımlık bir Nexo belirtecinin fiyatı oldukça istikrarlıdır. Nexo kar payları hakkında daha fazla bilgi için, bu blog iletisini inceleyebilirsiniz.

Yazının kaleme alındığı esnada, para birimi 0.189254 USD seviyesinde işlem görmekteydi ve 105.982.224 USD tutarında bir piyasa sınırına sahipti. NEXO tokenlarinin dolaşımdaki arzı, toplam 1.000.000.000 NEXO arzının 560.000.010’unu oluşturmaktadır.

Nexo’yu nereden satın alabilirsiniz?

NEXO tokeni aşağıdaki mübadele platformlarından satın alınabilir:

• IDEX – NEXO / ETH;

• DDEX – NEXO / ETH;

• Hotbit – NEXO / BTC NEXO / ETH;

• EtherDelta – NEXO / ETH;

• Stok borsası – NEXO / BTC;

Nexo cüzdan – en iyi nexo cüzdan nedir?

Nexo, ERC20 tabanlı bir tokenidir, bu nedenle Ethereum uyumlu bir cüzdanda saklanabilir. 
Ancak Nexo platformunu ve kredi sistemini kullanabilmeniz için, Nexo Cüzdanını indirmeniz ve diğer kriptolarınızı burada saklamanız gerekir.

 Karar

Nexo'nun kripto dünyasında uyumluluk standartlarını takip eden bir anlık borç verme platformu sunduğu dikkate alınacak olursa, bu hizmetin çok sayıda kullanıcı ve yatırımcının ilgisini çekmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Ek bilgi ve irtibatlar: • Blog: https://medium.com/nexo • Telgraf: https://t.me/nexofinance • Facebook: https://www.facebook.com/NexoFinance • Twitter: https://twitter.com/NexoFinance • Reddit: https://www.reddit.com/r/nexo/ • e-posta: [email protected]