1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. New York Times’ın ödüllü yazarı Suze Orman’dan Bitcoin açıklamaları!

New York Times’ın ödüllü yazarı Suze Orman’dan Bitcoin açıklamaları!

New York Times’ın ödüllü yazarı Suze Orman’dan Bitcoin açıklamaları!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

New York Times’ın on kez en çok okunan yazarı seçilen Amerikalı finansçı Suze Orman, katıdığı programda Bitcoin hakkında konuştu. Detaylar haberimizde.

New York Times’ın ödüllü yazarı Suze Orman’dan Bitcoin açıklamaları

On kez New York Times’ın en çok satan yazarı olan Amerikalı ünlü finansçı Suze Orman piyasada yaşanan dalgalanmanın ortasında Bitcoin’e olan ilgisini yineledi.

Orman, Bitcoin’e ilgisinin MicroStrategy CEO’su Michael Saylor sayesinde olduğunu da belirtti. Ünlü yazar, Coinbase gibi kripto borsalarının kullanımını zor bulduğu için MicroStrategy aracılığıyla Bitcoin elde etmeyi daha kolay bulduğunu belirtti. Program sırasında ise ilk defa Bitcoin’i doğrudan almayı denediğini de ifade etti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ünlü yazar PayPal aracılığı ile ilk defa 5000 dolarlık Bitcoin aldığını miktarı az olsa satmayacağını söyledi. Orman yakın tarihli bir NextAdvisor röportajında kripto paralar üzerindeki Çin baskısı hakkında da konuştu ve Çin’de meydana gelen düzenleyici baskılar ve ABD düzenlemesinin ortaya çıkan hayaleti nedeniyle Bitcoin konusunda endişeli olduğunu söyledi.

Orman ayrıca volatilitenin beklendiğini ve Bitcoin’in 12.000-15.000 $’a kadar düşebileceğini söyledi. Ayrıca Tesla CEO’su Elon Musk gibi resmi olmayan figürlerin kripto piyasalarını “yorumlarla” hareket ettirme gücünden de endişe duyduğunu dile getirdi.

Orman, “Tüm bunlara rağmen hala bir bitcoin hayranıyım ve ne olursa olsun, küçük miktarımı bile satmayı planlamıyorum” dedi.

“Bence bugün olan 32.000 veya 34.000 $ ‘dan 12.000 $ veya 15.000 $’ a düşebilir, ancak Bitcoin alacaksanız onu satın alırsınız ve uzun süre saklamalısınız. Ne olursa olsun küçük miktarımı bile satmayı planlamıyorum.”

Birçok kişisel finans kitabı yazmış olan Amerikalı bir finans danışmanı olan Suze Orman iki kez Emmy ödülünü kazandı ve Time’ın en etkili 100 kişisi listesinde iki kez yer aldı.

Kaynak