1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Netflix yeni bir Bitcoin belgeseli ile geliyor!

Netflix yeni bir Bitcoin belgeseli ile geliyor!

Netflix yeni bir Bitcoin belgeseli ile geliyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Netflix bir belgesel projesi üzerinde çalışıyor. Netflix, son günlerde oldukça gündem oluşturan ABD’li çiftin hayatını konu eden bir Bitcoin ve kripto para belgeseli ile geliyor.


Netflix yeni bir Bitcoin belgeseli ile geliyor!

Ilya Lichtenstein ve Heather Morgan çiftinin FBI tarafından düzenlenen bir operasyonun ardından göz altına alınması gündeme bomba gibi düştü. Zira FBI tarihin en büyük kara para aklama operasyonuna imza attı. 120,000 adet Bitcoin’in konu olduğu operasyonda ABD’li makamlar milyarlarca dolar değerinde Bitcoin’e el koydu.

Söz konusu Bitcoin’lerin bir kripto para borsasından hacklenen kripto paralarlar ilgili olduğu iddia ediliyor.

Heather Morgan’ın “Reyyan” mahlasını kullanması ve Türkiye ile ilgili paylaşımlarda bulunması oldukça dikkat çekti.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini

Günümüz değeri ile 5 milyar doları bulan Bitcoin’ler sahte hesaplar üzerinde açılan online hesaplarla üzerinden altın, NFT ve kripto para ticareti ile aklanmaya çalışıldı.

FBI söz konusu operasyon ile Bitcoin ve kripto paraların suçlular için artık bir güvenli liman olmadığını gösterdi.

Netflix tarafından planlanan belgeseli Chris Smith yönetecek.

Bitcoin ve kripto paralar geliştikçe ve yaygınlaştıkça filmlere ve dizilere konu oluyor. Bitcoin ve kripto paralar hakkında yazı dizileri ve belgeseller önemli yayıncılar tarafından okuyucular ve izleyicilerle buluştu.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin teknik fiyat analizi

Bitcoin ve kripto paralar konusunda okuyucularımız Youtube’den oldukça etkili belgesellere ulaşabilir. Torsten Hoffmann (co-director) ve Michael Watchulonis (co-director) tarafından çekilen aşağıda belgesele okuyucularımız göz atabilir. Dileyen okuyucularımız belgeseli Türkçe altyazılı izleyebilir.

Kaynak