1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Neo Gündem: Son Neo haberleri ve gelişmeleri

Neo Gündem: Son Neo haberleri ve gelişmeleri

Neo Gündem: Son Neo haberleri ve gelişmeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Gözde altcoinlerden Neo gündemi ve Neo haberleri için haberimizin içeriğine göz atabilirsiniz. Önemli NEO yorumları ve analizlerini bu sayfadan bulabilirsiniz.


Son Neo haberleri ve gelişmeleri

EOS, ilk hard forkunu 23 Eylül’de gerçekleştirmeyi planlıyor. EOS blok üreticileri, 23 Eylül’de EOS ana ağında EOSIO v1.8‘i aktif hale getirmeyi kararlaştırdı. Dolayısıyla piyasa kapitilizasyonuna göre en büyük 7.kripto para birimi olan EOS’un ilk konsensüs yükseltmesini de bu tarihte yapması bekleniyor.

Önemli bir blok üreticisi olan EOS Nation’a göre, gerçekleşecek olan etkinlik, EOS ağında yapılan en büyük yükseltme olacak. Aynı zamanda bu, bir hard fork gerektiren ilk güncellemedir ve bu hard fork sonucu ana blockchain, kendi işlem geçmişine sahip iki ayrı ağa dönüşecek.

EOS Nation, en büyük 30 blok üreticisinden 29’unun yayınlanma zamanında yükseltmede aktif olacağını söylüyor. EOSIO geliştirici firması Block.one tarafından yapılan açıklamaya göre ise bu güncelleme, güvenlik ve ölçeklenebilirlik ile ilgili küçük gelişmelerin yanı sıra, gelecekteki hard forkların çalışmasını da kolaylaştıracak.

EOS hakkında daha fazlası için tıklayınız.

 Tron, Sun Ağını güncellemeye hazırlanıyor

EOS, Tron ve Neo haberlerimizin ikinci bölümünü Tron’a ayırdık. Tron’un, 11 Ağustos’ta resmen başlatılan Sun Network için yakın zamanda bir güncelleme yayınlaması bekleniyor.

Sun Network, Tron ağı için sınırsız ölçeklendirme kapasitesi sağlamak üzere tasarlanmış bir yanzincir ölçekleme çözümüdür. Ayrıca söylenenlere göre bu çözüm, merkeziyetsiz uygulamaların (DApps) daha az enerji tüketmesini ve daha yüksek güvenlik ve verimlilikle çalışmasını sağlayacak. Yanzincirdeki kaynak tüketimi 100 kat daha az olacak ve bu da DApps sayısında artışa neden olacak.

Tron hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Büyük Neo 3.0 güncellemesi yaklaşıyor

Daha önce KoinMedya olarak siz değerli okuyucularımıza, NEO’nun, 2020 yılının ikinci çeyreği için bir güncelleme planladığını bildirmiştik. 

EOS, Tron ve Neo haberlerinin son bölümünde NEO’nun planladığı bu güncellemeden bahsedeceğiz. Evet, yazımızın yayına hazırlandığı şu dakikaklarda piyasa kapitilizasyonunda en büyük 20.kripto para olan Neo, NEO 3.0 olarak bilinen büyük bir yükseltme için hazırlıklarını sürdürüyor.

Yükseltilen sürümün, yeni bir blokckchain ağı olarak başlatılması bekleniyor ve bunun sonucunda, kullanıcıların mevcut tokenlerini yenileriyle değiştirmeleri gerekecek.

Neo’nun kurucu ortağı ve geliştiricisi Erik Zhang’a göre, bu güncelleme gerekli. Çünkü Neo’nun işleyişindeki bazı mimari gelişmeler mevcut blockchain ile uyumlu değil.

Ayrıca 29 Nisan’da yayımlanan yol haritasında, Neo blockchainine ait mevcut sürümünün, basit özelliklere sahip olduğu, NEO 3.0 yükseltmesinin ağı birçok yönden iyileştireceği belirtiliyor.

Bu iyileştirmelerin, işlemlerin maliyeti ve akıllı sözleşmelerin dağıtımında pozitif değişikler meydana getireceği söyleniyor. Aynı zamanda mevcut blockchainin, birleşik bir işlem modeliyle desteklenen daha hızlı bir blockchaine dönüşeceği ifade ediliyor.

NEO hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: