1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Nasdaq’dan son dakika listeleme haberi: Bitcoin piyasalarında heyecan dorukta!

Nasdaq’dan son dakika listeleme haberi: Bitcoin piyasalarında heyecan dorukta!

Nasdaq’dan son dakika listeleme haberi: Bitcoin piyasalarında heyecan dorukta!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasalarında nefesler tutuldu. Gözler ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonundan yani SEC’ten gelecek habere kilitlendi. Piyasalar bu sefer SEC’in Bitcoin ETF’leri onaylamasını bekliyor.


Nasdaq’dan son dakika listeleme haberi

Piyasalar şimdiden Bitcoin ETF’leri fiyatladı ve Bitcoin uçuşa geçti. Fiyatlar 61 bin doları geçti. Ufukta ATH (tüm zamanların rekoru) gözüküyor. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin ETF

Dün SEC’ten gelen tweet Bitcoin ETF’lerin bu sefer onaylanacağı şeklinde yorumlandı. Aşağıda SEC’ten gelen tweet’i görüyoruz.

Tweet’te SEC, Bitcoin’de vadeli işlemler piyasalarını işaret ediyordu. Akıllara da vadeli işlemler tabanlı (future tabanlı) Bitcoin ETF başvuruları geldi. Aşağıda Ekim ayında değerlendirilecek olan Bitcoin ETF başvurularını görüyoruz. 28 Ekim’de değerlendirilecek Valkyrie Bitcoin ETF başvurusu future tabanlı yapılan bir başvuru olduğunu hatırlatalım.

 

18 Ekim: ProShares’in Bitcoin ETF başvurusu değerlendirilecek.

19 Ekim: Invesco Bitcoin ETF başvurusu değerlendirilecek.

25 Ekim: VanEck Bitcoin ETF başvurusu değerlendirilecek.

28 Ekim: Valkyrie Bitcoin ETF başvurusu değerlendirilecek.

1 Kasım: Galaxy Bitcoin ETF başvurusu değerlendirilecek.

15 Ekim tarihli bildirimde SEC, Valkyrie’nin Nasdaq’a yaptığı kayıt başvurusunun kabul edildiğini duyurdu. Nasdaq’ta görevli yönetici Eun Ah Choi tarafından yapılan duyuruda Valkyrie’nin gerekli sertifikaları aldığı belirtildi.

Nasdaq’dan alınan onayın ardından Bitcoin EFT’lerin onaylanma ihtimali oldukça yükseldi.

Kaynak

İlgili

Günün en çok konuşulan kavramı Bitcoin ETF’ler! Bitcoin ETF neden önemli?