1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Satoshi Nakamoto, Bitcoin’e az kalsın bu ismi verecekti!

Satoshi Nakamoto, Bitcoin’e az kalsın bu ismi verecekti!

Satoshi Nakamoto, Bitcoin’e az kalsın bu ismi verecekti!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yapılan araştırmalara göre Bitcoin, Satoshi Nakamoto tarafından neredeyse Netcoin olarak adlandırılacaktı. AnonymousSpeech altında benzer zaman çizelgelerinde yapılan alan satın alımları, Netcoin.org’un 17 Ağustos 2008’de – Bitcoin.org’un oluşturulmasından sadece bir gün önce – kurulduğunu ortaya çıkardı.

Bitcoin mi Netcıin mi kulğa hoş geliyor?

İyi bir isim bulmak, genellikle yeni bir hizmet veya iş kurarken verilmesi gereken en zorlu kararlardan biridir. Alan adı satın alımlarının tarihsel verileri, Bitcoin’in (BTC) yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun, teknik incelemeye girmeyen alternatif bir adlandırma seçeneğini aklında bulundurduğunu gösteriyor.

Bitcoin

Orijinal Bitcoin’e bağlı web sitesi alanı olan Bitcoin.org, Japonya’da kullanıcıların anonim olarak alan adları satın almasına izin veren bir hizmet olan AnonymousSpeech altında 18 Ağustos 2008’de oluşturuldu. AnonymousSpeech altında benzer zaman çizelgelerinde yapılan alan satın alımları, Netcoin.org’un 17 Ağustos 2008’de – Bitcoin.org’un oluşturulmasından sadece bir gün önce – kurulduğunu ortaya çıkardı.

Daha fazla araştırmadan sonra, kripto uzmanı Or Weinberger, Netcoin.org etki alanında “daha ​​sonra başka bir kişi tarafından yeniden satın alınması dışında” hiçbir içeriğin bulunmadığını doğruladı. Birinin belirttiği gibi, kripto topluluğunun çok sayıda üyesinin Netcoin isminden hoşlanmadıklarını vurgulaması nedeniyle Bitcoin’e bağlı kalma kararı, başarısı için çok önemli olabilir. Uzman “İlginç. Bitcoin’e takılıp kalmalarına sevindim, kulağa çok daha iyi geliyor” dedi.

Bitcoin

Bulgu ayrıca Bitcoin’in kendisini daha önce Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden insanlardan uzaklaştırmasına yardımcı oluyor. Netcoin.org alan adı daha sonra silindi ve 2010 yılında Web.com’un bir yan kuruluşuna yeniden kaydedildi. Bitcoin’in yaratılmasının ardındaki gizemlere rağmen, varlık finansal piyasalara hükmetmeye devam ediyor. BitPay, verileri Bitcoin’in büyük fiyat oynaklığına rağmen büyük bir ödeme aracı olduğunu gösterdiği için bu görüşü doğruluyor. Bu konuda konuşan BitPay’in pazarlama başkan yardımcısı Merrick Theobald, BitPay’deki Bitcoin tabanlı ödemelerin satış hacimlerinin 2022’nin ilk çeyreğinde %52’ye kadar çıktığını belirtti.

Kaynak