Loading...
btc
BTC
-0.43%
Bitcoin
65.379,79 USDT
eth
ETH
-1.52%
Ethereum
3.107,16 USDT
bch
BCH
-1.58%
Bitcoin Cash
517,38 USDT
xrp
XRP
-1.65%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-1.83%
Litecoin
78,27 USDT
bnb
BNB
-0.94%
Binance Coin
561,07 USDT
sol
SOL
-2.51%
Solana
147,46 USDT
avax
AVAX
-2.22%
Avalanche
36,44 USDT
ada
ADA
-1.87%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-2.23%
Poladot
6,70 USDT
doge
DOGE
-2.42%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-3.02%
Shiba Inu
0,00 USDT

Satoshi Nakamoto, Bitcoin’e az kalsın bu ismi verecekti!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yapılan araştırmalara göre Bitcoin, Satoshi Nakamoto tarafından neredeyse Netcoin olarak adlandırılacaktı. AnonymousSpeech altında benzer zaman çizelgelerinde yapılan alan satın alımları, Netcoin.org’un 17 Ağustos 2008’de – Bitcoin.org’un oluşturulmasından sadece bir gün önce – kurulduğunu ortaya çıkardı.

Bitcoin mi Netcıin mi kulğa hoş geliyor?

İyi bir isim bulmak, genellikle yeni bir hizmet veya iş kurarken verilmesi gereken en zorlu kararlardan biridir. Alan adı satın alımlarının tarihsel verileri, Bitcoin’in (BTC) yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun, teknik incelemeye girmeyen alternatif bir adlandırma seçeneğini aklında bulundurduğunu gösteriyor.

Bitcoin

Orijinal Bitcoin’e bağlı web sitesi alanı olan Bitcoin.org, Japonya’da kullanıcıların anonim olarak alan adları satın almasına izin veren bir hizmet olan AnonymousSpeech altında 18 Ağustos 2008’de oluşturuldu. AnonymousSpeech altında benzer zaman çizelgelerinde yapılan alan satın alımları, Netcoin.org’un 17 Ağustos 2008’de – Bitcoin.org’un oluşturulmasından sadece bir gün önce – kurulduğunu ortaya çıkardı.

Daha fazla araştırmadan sonra, kripto uzmanı Or Weinberger, Netcoin.org etki alanında “daha ​​sonra başka bir kişi tarafından yeniden satın alınması dışında” hiçbir içeriğin bulunmadığını doğruladı. Birinin belirttiği gibi, kripto topluluğunun çok sayıda üyesinin Netcoin isminden hoşlanmadıklarını vurgulaması nedeniyle Bitcoin’e bağlı kalma kararı, başarısı için çok önemli olabilir. Uzman “İlginç. Bitcoin’e takılıp kalmalarına sevindim, kulağa çok daha iyi geliyor” dedi.

Bitcoin

Bulgu ayrıca Bitcoin’in kendisini daha önce Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden insanlardan uzaklaştırmasına yardımcı oluyor. Netcoin.org alan adı daha sonra silindi ve 2010 yılında Web.com’un bir yan kuruluşuna yeniden kaydedildi. Bitcoin’in yaratılmasının ardındaki gizemlere rağmen, varlık finansal piyasalara hükmetmeye devam ediyor. BitPay, verileri Bitcoin’in büyük fiyat oynaklığına rağmen büyük bir ödeme aracı olduğunu gösterdiği için bu görüşü doğruluyor. Bu konuda konuşan BitPay’in pazarlama başkan yardımcısı Merrick Theobald, BitPay’deki Bitcoin tabanlı ödemelerin satış hacimlerinin 2022’nin ilk çeyreğinde %52’ye kadar çıktığını belirtti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.