1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Morgan Stanley’den piyasalara güven veren Bitcoin kararı!

Morgan Stanley’den piyasalara güven veren Bitcoin kararı!

Morgan Stanley’den piyasalara güven veren Bitcoin kararı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Morgan Stantely müşterilerine yeni Bitcoin fon opsiyonları sunmaya hazırlanıyor.

Morgan Stanley’den piyasalara güven veren Bitcoin kararı!

Bitcoin’e odaklanmış bir finansal hizmet firması olan New York Digital Invetment Group (NYDIG) ve FS Investment, ABD’nin mega bankası Morgan Stanley müşterilerine yönelik bir havuzlanmış Bitcoin yatırım fonu için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)e başvuruda bulundu.

Bu tür fonlar, müşterilerin doğrudan Bitcoin almadan Bitcoin fiyat artışından istifade etmelerine olanak sağlayan yatırım araçları olarak karşımıza çıkıyor.

SEC’e sunulan belgeye göre, Morgan Stanley fon katılımcılarından belirli bir ihraç ve hizmet ücreti tahsil edecek.

FS NYDIG Kurumsal Bitcoin Fonu LP, kurumsal müşterilere yönelik olarak düzenlenen, söz konusu firmalar için ikinci, Morgan Stanley için ise dördüncü fon olacak. Morgan Stanley müşterilerine ilk olarak Mart ayında, FS NYDIG Select Fon’u sunmuş ardından, Galaxy Bitcoin Fon LP ve Galaxy Institutional Bitcoin Fon LP’yi hayata geçirmişti. İlk fon için minimum 25.000 dolarlık bir yatırım sınırı mevcut.

Bitcoin Fund Manager, NYDIG raises $150 Million - Bitcoin World

Fonun kurucularından NYDIG kripto para fonları konusunda oldukça aktif. Firma, Mayıs ayında, Fidelity National Information Services (FIS) ile ortaklık kurarak normal banka müşterisinin yatırım hesapları ile Bitcoin almalarını sağlayacak bir sistem üzerine çalışmaya başladı.

Yeni oluşturulan fonla ilgili olarak da NYDIG yöneticisi Patrick Sells, şunları söylüyor:

Yaptığımız şey, sıradan Amerikalı bireylerin ve şirketlerin mevcut banka ilişkileri yoluyla Bitcoin satın alabilmelerini kolaylaştırmak.

 

Morgan Stanley gibi, Wall Street bankalarının Bitcoin’e olan ilgisi, Bitcoin’in ana akım haline gelmesine çok önemli yapıtaşları olarak görülüyor.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 26,621.13

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak