1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Güncel Monet (TENOM) rehberi: Monet coin nedir?

Güncel Monet (TENOM) rehberi: Monet coin nedir?

Güncel Monet (TENOM) rehberi: Monet coin nedir?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Monet coin, Bireylerin hem tüketici hem de mal ve hizmet sağlayıcısı olduğu eşler arası ekonomi (peer-to-peer economy) sistemin ruhuna aykırı bir şekilde merkezi bir istemci-sunucu altyapısı üzerine kurulu.


Monet coin nedir?

Mobil Blockchain’ler İçin Açık Bir Network Mimarisi

Monet (TENOM) Nedir

 

Bu hizmetleri public blockchain’lere taşıyarak başka partilere güvenme ihtiyacını azaltma girişimleri çok verimsiz, çünkü bu sistemde herkesin komutlarının işlenmesi için dünyadaki her node’a (düğüm) ihtiyaç duyuluyor.

Problemin bir kısmı daha verimli konsensüs protokolleri tasarlanarak ele alınabilir, ancak yerelleştirilmiş hizmetleri küresel bir public ağda uygulama fikri temelden kusurlu.

Monet projesi herhangi bir göreve veya aktiviteye katılan toplulukların, mobil cihazlarıyla etkin bir şekilde geçici ağlar oluşturabilecekleri ve güvenilir üçüncü taraflara tam sorumluluk vermeden kendilerini koordine edebilecekleri, “mobil ad hoc blockchain” olarak ifade edilen, yani özel/belirli amaçlar için oluşturulmuş geçici blockchain yapılarına dayanan bir sistem öneriyor.

Bu sistemde kullanıcılar, yalnızca etkileşim süreleri boyunca, hizmete ve lokasyona bağlı olarak bağlanmaları gereken kişilere bağlanırlar.

Sistem bu işlevlerin gerçekleştirilebilmesi için mobil dağıtımlar için uygun bir konsensüs modülü olan Babble’a ve altyapı hizmetlerini sunan bir public blockchain olan Monet Hub’a güveniyor.

Monet Hub, Monet ekosistemindeki ilk blockchain türü. Benzerlerinin aksine, ekosistemi destekleyen ve bloklar arası iletişimi sağlayan her zaman açık olan bir ağdır.

Monet (TENOM) Nedir

Monet coin hangi sorunları çözüyor?

  • Mevcut eşler arası ekonomi, üçüncü taraflara güvenme ihtiyacına dayanıyor. Kullanıcılar aracılık maliyetlerini karşılamak zorunda kalıyor ayrıca mahremiyet, şeffaflık, ve verileri üzerindeki kontrollerini de kaybediyorlar.
  • Popüler blockchain çözümleri yavaş, verimsiz ve ölçeklendirilemez. Bunlarla yüksek ölçeklenebilir Dapp’ler (merkeziyetsiz uygulamalar) oluşturmak imkansız.
  • Mevcut blockchain çözümleri, verileri depolamak için çok fazla alan ve işletimsel hafıza gerektiriyor ve bu da diğer mobil cihazlarda kullanımlarını kısıtlıyor.

Monet bu problemlere çözüm bulmak için geliştirilmiş.

Monet coin Projesinin Ürünleri

Babble protokolü

Babble, eşler arası (p2p) uygulamalar oluşturmak isteyen geliştiriciler için açık kaynaklı bir yazılım sistemi

EMV Lite

Ethereum ve diğer blockchain’lerle uyumlu Monet Arayüzü

ChatterBox

Chatterbox, birden fazla mobil cihazın merkezi bir sunucu olmadan sohbet etmesini sağlamak için Babble Mobile kütüphanesini kullanan bir demo uygulaması.

Tenom

Blockchain’deki bir bilginin devamlılığını sağlamak ve başka bir ağdaki eylemlerin kanıtını saklamak için var.

Ekip ve danışmanlar yetkin görünüyor:

monet coin Güncel Monet (TENOM) rehberi: Monet coin nedir?

Monet nedir

Roadmap için tıklayınız.

Whitepaper için tıklayınız.

Projenin token’ı olan TENOM hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Twitter’a giriş tarihleri Nisan 2018. Takipçi sayıları 439.

Telegram’da bu sayı 2557.

Kripto Paralar ve Temel Analiz kitabımı incelemek veya almak için TIKLAYINIZ.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.