1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Milyonlar hangi yolla Bitcoin’e giriş yapıyor?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Milyonlar hangi yolla Bitcoin’e giriş yapıyor?

Milyonlar hangi yolla Bitcoin’e giriş yapıyor?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Milyonlar bu yolla Bitcoin’e giriş yapıyor. Neden mi bahsediyoruz? Twitter CEO’su Jack Dorsey’in mobil ödeme uygulaması ve TikTok üzerinden kripto paraları gençlerin ayağına götürmesinden.


Milyonlar bu yolla Bitcoin’e giriş yapıyor

Genç nesil, herkesten çok Bitcoin ve kripto paralara ilgi duyuyor. Peki, gençler en çok nerelerde takılıyor.

Gençlerin sık uğradığı internet adreslerinden biri de kısa video paylaşım uygulaması TikTok. İşte, Square’ın “Cash App” uygulaması da buradan geçen yılın son çeyreğinde Bitcoin üzerinden 150 milyon dolar gelir elde etti. Tam da burada milyonlar Bitcoin’e giriş yapıyor ve kripto paralarla tanışıyor.

Geçen yıl Aralık’ta mobil ödeme şirketi Square, TikTok üzerinde çok etkili olan bir pazarlama kampanyası başlatmıştı. Haber ve analiz firması Business Insider’ın haberine göre, Square Cash App’i tanıtmaları için TikTok’un en popüler isimlerine ödeme de yapmıştı.

Milyonlar bu yolla Bitcoin'e giriş yapıyor. Neden mi bahsediyoruz? Twitter CEO’su Jack Dorsey’in mobil ödeme uygulaması ve TikTok üzerinden kripto paraları gençlerin ayağına götürmesinden.

Square’ın CEO’su aynı zamanda Twitter’in de CEO’su olan Jack Dorsey, Bitcoin destekçisi olarak da biliniyor. Dorsey, müzisyen Shiggy ise çalışarak Cash App isimli bir şarkı çıkarmasına yardım etmişti. Ardından “#cashappthatmoney” hashtagi kullanılarak bu video 136 milyon izleme almıştı.

İlgili – Bitcoin Golden Cross gerçekleşti: En son yaşandığında BTC %165 yükselmişti

Cash App’de Eylül’deki yeniden tasarımdan sonra ilk defa Bitcoin alıcıları ikiye katlanmıştı. Şu an ABD’deki en popüler mobil uygulama. Ayrıca yakın zamanda Apple App Store’da da en popüler ikinci finansal uygulama oldu.

Bitcoin 2017’de çılgın bir boğa koşusu gördü. Ancak ondan sonra BTC benimsenmesi istenilen seviyelere ulaşmadı ve hatta çok yavaş ilerliyor. Bunun en başlıca sebepleri arasında borsaların teknolojik olarak çok karmaşık olması ve uygulamaların da potansiyel yeni kullanıcıları kaçırması gösteriliyor.

Ancak buna rağmen araştırmalar şunu gösteriyor. Henüz Bitcoin almayan çok sayıda kişi bu yönde bir ilgiye sahip.

Bu arada Square gibi şirketler ile Facebook ve Samsung gibi teknoloji devleri de kendi ürün ve hizmetlerini geliştiriyor. Bunlar da Bitcoin alımlarına giden yolları kolaylaştıracak.

İlgili – Bitcoin 10 bin doları geçerse…

Geçen ay Dorsey kendi ödeme şirketi Square üzerinden Bitcoin’in gelişimine yardım edeceği sözünü vermişti. Twitter CEO’su ayrıca “nakitte olduğu gibi düşük ücretli Bitcoin ödemelerinin gerçekleşmesi artık an meselesi” ifadesini kullanmıştı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: