Milyarder Jeffrey Gundlach’tan Bitcoin ve dolar kehaneti!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

130 milyar doların üstünde finansal varlığı yöneten ABD’li milyarder Jeffrey Gundlach’tan dolar ve Bitcoin hakkında önemli açıklamalarda ve tahminlerde bulundu.


Milyarder Jeffrey Gundlach’tan Bitcoin ve dolar kehaneti!

Doubleline Capital’ın CEO’su Jeffrey Gundlach’ı insanlar “Bonoların Kralı” olarak biliyor. Ünlü ABD’li milyarder, Bitcoin hakkında oldukça tedirgin eden açıklamalarda bulundu. Bitcoin fiyatlarının omuz-baş-omuz formunda hareket ettiğini ve grafiklerin biraz ürkütücü olduğunu açıkladı.

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 32 bin doların üstünde işlem görüyor. 14 Nisan’da Bitcoin 64 bin doları geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu tarihten sonra fiyatlar azalış trendinde. Bitcoin şu ana kadar 30 bin dolarlık destek hattının üzerinde tutunabildi. Ancak bazı analistler Bitcoin’in 30 binlik desteği kaybederek 23K-25K aralığına gerileyebileceğini iddia ediyor. Yukarıda bahse konu olan omuz-baş-omuz formundan kasıt ilgili finansal varlığın zirve yaptıktan sonra tekrardan başlangıç fiyatlarına geri dönmesidir. Bu süreçte ilgili finansal varlığın grafiğinde omuz-baş-omuz figürünü anımsatan bir şekil ortaya çıkıyor.

Lütfen Bkz: Twitter Bitcoin duygu analizinden elde edilen çarpıcı sonuçlar!

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin ve dolar kehaneti Milyarder Jeffrey Gundlach’tan Bitcoin ve dolar kehaneti!

ABD’li milyarderin şu ifadeleri oldukça dikkat çekiciydi:

Omuz-baş-omuz grafiğine pek inanan biri değilim ama bu sefer oldukça inandırıcı görünüyor. 23.000 dolarda nötr hale dönmek açıkçası çok erken oldu. Ancak tekrar 23.000 doların altında satın alabileceğinizi hissediyorum.

Jeffrey Gundlach emtia yatırımları konusunda ise oldukça iyimser.

Son günlerde ABD dolarına yönelik kıyamet senaryoları sıkça dillendiriliyor. Özellikle Çin ve AB’nin dijital fiat para birimlerine geçeceğini açıklaması ve FED’in bu konuda ağırdan alması kıyamet senaryolarını besliyor. Eleştirmenler, FED’in merkez bankası dijital para birimi konusunda ağırdan almasının sonucunda doların küresel rezerv aracı fonksiyonunu kaybedeceğini düşünüyor. Gundlach kısa vadede doların için bir sorun yok ancak uzun vadede doları kıyamet bekliyor açıklamasında bulundu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Milyarder Jeffrey Gundlach’tan Bitcoin ve dolar kehaneti!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.