1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum kurucu ortağından çok iddialı açıklamalar!

Ethereum kurucu ortağından çok iddialı açıklamalar!

Ethereum kurucu ortağından çok iddialı açıklamalar!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum’un heyecanla beklenen Londra güncellemesinin önümüzdeki ayın başında yayınlanacağı kesinleşti. Güncellemenin ardından neler olacak? Ethereum kurucu ortağı konuştu. Detaylar haberimizde.

Ethereum kurucu ortağından çok iddialı açıklamalar!

Ethereum EIP-1559 Londra güncellemesi 3-5 Ağustos tarihleri arasında yayınlanacak. Güncelleme Ethereum geliştiricileri ve Ethereum kullanıcı tarafından heyecanla bekleniyor. Açıklandığı günden itibaren güncellemenin yapılacağı tarihle ilgili çeşitli spekülasyonlar yapılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Ethereum CEO’su Vitalik Buterin yaptığı açıklamada gecikmenin teknik nedenlerden dolayı olmadığını ve insan kaynaklarındda yaşadıkları sorunlardan ileri geldiğini açıklamıştı. Nihayet zorlukların üstesinden gelindi ve beklenen tarih açıklandı.

Bkz: Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Güncellemenin Ethereum’a neler getireceği hakkında birçok analiz yapıldı. Ethereum işlem ücretlerini önemli ölçüde düşürecek olan güncelleme ağın hızını da belirgin şekilde artıracak.

Ethereum’un kurucu ortağı ve şu anda ConsenSys’un CEO’su olan Joseph Lubin, CNBC’de yaptığı röportajda Ethererum’un ağustos ayı başında sunulacak olan güncellemesi ile ilgili görüşlerini paylaştı. Lubin, Ethereum’un güncelleme öncesi üstel bir taleple karşı karşıya olacağını ve Ethereum’un değerinin artacağını düşündüğünü dile getirdi.

“Azalan arza rağmen Ethereum’a işlemleri yürütmek ve ağ üzerinde programları çalıştırmak için büyük bir talep olacağını öngörüyoruz. Dolayısıyla talepte ve Etherum’un değerinde önemi bir artış olacağını tahmin ediyoruz.”

Kripto piyasasının ikinci en büyük kripto parası olan Ethereum nisan ayında 4,360 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek değerini gördü. Ethereum daha sonra kripto piyasasındaki düşüşle beraber 2,000 doların altına geriledi. Yazım anında 1,900 dolardan işlem görüyor. Piyasadaki birçok aktör Ethereum’un Londra güncellemesine merakla bekliyor.

Kaynak