1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Michael Saylor, savaşın Bitcoin üzerindeki etkisini ele aldı!

Michael Saylor, savaşın Bitcoin üzerindeki etkisini ele aldı!

Michael Saylor, savaşın Bitcoin üzerindeki etkisini ele aldı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın Bitcoin üzerindeki etkisini ele aldı. Detaylar haberimizde.

Michael Saylor, savaşın Bitcoin üzerindeki etkisini ele aldı!

Dünyanın gözü birkaç gündür Ukrayna’da. Rusya’nın Ukrayna’ya savaş açması küresel piyasaları etkiledi. Başta Amerika ve Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesi Rusya’ya ekonomik yaptırımlar açıkladı. Rusya’nın SWIFT sisteminden çıkarılması da gündemde. Kanada Başbakanı, Rusya’nın SWIFT’tten çıkarılması için ısrarcı olacaklarını belirtti.

Rus borsası büyük değer kayıpları yaşarken ruble dolar karşısında tarihin en düşük seviyelerine çekildi. Microstrategy CEO’su Michael Saylor, küresel ekonominin bu kadar fazla etkilendiği günlerde Bitcoin’in geleceğini ele aldı.

İlgili: Bitcoin nedir,geleceği nasıl?

Ünlü CEO, savaşların enflasyon yarattığına ve ticareti felce uğrattığına dikkat çekti. ylor’a göre bu , söz konusu enflasyona karşı korunmaya bir alternatif olarak hizmet ettiği için Bitcoin’in bugünlerde önemli bir rolü olacak.

Ukrayna’da hayat durmuş durumda. Danimarka’lı iki muhabir ülkeden ayrılmak için araç almaya karar verdi. Muhabirler aracı bulundukları bölgede kullanılabilecek bir bankamatik olmadığı için Bitcoin ile satın aldı. Stefan Weichert ve Emil Filtenborg, Dnipro’daki (orta Ukrayna) ATM’ler artık çalışmadığında Bitcoin (BTC) kullanmak zorunda olduklarına dikkat çekti.

“Birçok insanın para çekmek için şehirde dolaştığını görebilirsiniz. ATM’ler kapalı. Günü yolculuk için yakıt ve yedek parça almakla geçirdik. Ama parça bulmak çok zordu. Nakit kullanamayacağımızı anlayınca Bitcoin ile işlem yaptık.”

Kripto topluluğu ise Ukrayna halkına yardım etmek için bugüne kadar 4 milyon dolardan fazla değerde kripto para bağışında bulundu. Bugün erken saatlerde Crypto.com’un CEO’su Kris Marszalek, şirketin Kızıl Haç’a 1 milyon dolarlık bağışta bulunduğunu duyurdu. Ayrıca kripto topluluğunu insani çabaları desteklemek için ellerinden geleni yapmaya çağırdı. FTX borsası da tüm Ukraynalılara 25 dolar hediye etti.

İlgili: FTX (FTT) nedir?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.