fbpx
  1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. “Merkez Bankası Başkanı açıkladı: Yeni Bitcoin yönetmeliği yolda!”

“Merkez Bankası Başkanı açıkladı: Yeni Bitcoin yönetmeliği yolda!”

“Merkez Bankası Başkanı açıkladı: Yeni Bitcoin yönetmeliği yolda!”
0
koinmedya_telegram_coinsignal
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu kripto paralar ile ilgili açıklama yaptı. Detaylar haberimizde.

Merkez Bankası Başkanı açıkladı: Yeni Bitcoin yönetmeliği yolda

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu A Haber, Trt Haber ve CNN TÜRK ortak yayınında gündeme illişkin açıklamalarda bulundu. Programda kripto paralar ile ilgili çalışmaların belli bir seviyeye geldiğine değindi.

Kripto paralar ile ödeme yapmayı bir kaç ülkenin tamamen yasakladığını belirten Kavcıoğlu, “bizim tamamen yasaklayarak halletme çabamız yoktur.” dedi. Düzenlemenin belli bir seviye geldiğini ve iki hafta içerisinde netleşeceğini belirtti. Geçtiğimiz günlerde yapılan düzenlemeye de değindi. 

“Bizim yaptığımız düzenleme, bu platformlara aracılık eden, ödeme yapan kuruluşlarının altyapıları çok sağlam olmadığı için bu tür ödemeleri bankalar aracılığıyla yapın dedik”

Merkez Bankası Başkanı, Sermaye artımı veya sermaye yeterlilik gibi belli normlar belirlenebileceğini vurguladı. Şu ana kadar yapılan şeyin kripto paralar ile alışveriş yapılmasını ve ödeme kuruluşlarının aracılık etmesini yasaklamak olduğunu söyledi.

koinmedya_paradex

Detaylar gelecek.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler:
koinmedya_brave