Merge’den sonra Ethereum’da bir ilk gerçekleşti! ETH nasıl etkilenir?

ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum’un haftalık arzı Merge’den bu yana ilk kez yakılan Ethereum’un altında kaldı. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Merge’den sonra Ethereum’da bir ilk gerçekleşti! ETH nasıl etkilenir?

Ethereum’un arz büyümesi son yedi gün içinde deflasyonist hale geldi. Ultrasond money tarafından yapılan tahminlere göre yeni arz büyümesi son yedi gün içinde %-0,12’ye geriledi. Bu Merge’den sonra bir ilk olarak kayıtlara geçti.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Ethereum’un ortalama gaz ücretlerinin 20 ila 30 gwei arasında yükselmesinin doğrudan bir sonucu olarak Ethereum üretimi de azaldı. Ethereum’un 15 Eylül’de bir iş kanıtı konsensüs mekanizmasından hisse kanıtına geçişinden sonra onaylayıcı ödüllerinin daha önce verilen madenci ödüllerinden önemli ölçüde daha az olmasının bir sonucu olarak yeni ETH üretme oranı yaklaşık %90 düştü.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Ethereum işlemleri için ETH’nin bir kısmının yakıldığı göz önüne alındığında gaz ücreti 15.3 gwei’nin üzerine çıktığında genel arz büyümesinin deflasyonist olması bekleniyordu. Yapılan önemli güncellemenin ardından bu ilk defa gerçekleşti.

Ethereum

Ortalama gaz ücretleri The Merge’den sonra bir süre düşük kalırken geçen hafta XEN adlı yeni bir stake etme kripto tokeninin piyasaya sürülmesiyle aniden yükseldi. Bu token, herhangi bir Ethereum kullanıcısı tarafından ücretsiz olarak basılabiliyor ve ardından daha fazla getiri için stake edilebiliyor. Kullanıcılardan çok fazla ilgi gören token talep edilmeye devam ettikçe projenin akıllı sözleşmesi olan Ethereum üzerinde büyük miktarda gaz tüketimi oldu.


XEN’in basımı tüm Ethereum uygulamaları arasında rekor kırarak 3700 ETH (4,8 milyon $) yaktı. Ancak XEN tokeni her ne kadar Ether’in deflasyonist olmasını sağlasa da analistlerden uyarı geldi. XEN’in şüpheli tokenomiklere sahip olabileceğine dikkat çeken kripto analistleri Ponzi konusunda uyarıda bulundu.

Ethereum (ETH) fiyat hareketleri (Haftalık)

ethereum Merge’den sonra Ethereum’da bir ilk gerçekleşti! ETH nasıl etkilenir?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Merge’den sonra Ethereum’da bir ilk gerçekleşti! ETH nasıl etkilenir?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.