1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBNB Haberleri
  3. Binance’dan 100 milyon dolarlık saldırı sonrası önemli açıklama

Binance’dan 100 milyon dolarlık saldırı sonrası önemli açıklama

Binance’dan 100 milyon dolarlık saldırı sonrası önemli açıklama
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarının popüler blockchaini BNB Smart Chain, 100 milyon ABD doları değerindeki “kayıp” için düzeltme olarak hard fork gerçekleştirecek. Blockchain sistemindeki “Geçici acil yama” sürümü, 12 Ekim saat 08:00 UTC’de gerçekleşecek.

Binance hacklenmişti

Binance Smart Chain’e geçen hafta yapılan saldırıda 100 milyon dolarlık kripto para çalınmıştı. Binance’in yerel blockchain ağında işlemler geçici süre askıya alınmıştı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, konunun kapandığını ve yatırımcıların parasının güvende olduğunu açıklamıştı. BNB Akıllı Zinciri (BSC), bu hafta 6 Ekim’de platformdan tahmini 100 milyon dolar kayıpla sonuçlanan saldırı için bir düzeltme olarak bir hard fork gerçekleştirecek.

Binance

GitHub da Salı günü yayınlanan bir gönderiye göre, “geçici acil yama” sürümü 12 Ekim Çarşamba günü saat 08:00 UTC (12:00 ET) civarında gerçekleşecek. Hard fork, eski sürümleri geçersiz kılan bir blok zinciri protokolünde yapılan bir değişikliktir. Bir ağ, mekanik veya yönetişiminde temel değişiklikler yaptığında veya bu durumda olduğu gibi, saldırılara veya açıklardan yararlanmaya neden olan zayıflıkları düzeltmenin bir yolu olarak gerçekleştirilebilir.

Kripto para borsası Binance ile yakından bağlantılı olan BNB Zinciri, BNB Beacon Chain ve BNB Smart Chain‘den (BSC) oluşur. Binance, BSC ağı için para yatırma ve çekme işlemlerinin hard fork’tan bir saat önce askıya alınacağını ve yükseltilmiş ağın kararlı olduğu kabul edildiğinde yeniden başlatılacağını söyledi.

BSC, 6 Ekim’de yaklaşık 100 milyon dolarlık kripto para tüketen bir istismardan etkilendi. BSC, ağın birleşik parçaları arasında hareket eden işlemler için takas odası olan BSC Token Hub protokolüyle ilgili sorunları tespit ettikten sonra zinciri kapatarak yanıt verdi. Operasyonlar daha sonra 7 Ekim’de yeniden başladı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: