1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. CNBC: Google, bu kripto paralarla bulut ödemesi kabul edecek

CNBC: Google, bu kripto paralarla bulut ödemesi kabul edecek

CNBC: Google, bu kripto paralarla bulut ödemesi kabul edecek
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Google, kripto ödemelerini bulut hizmetlerine getirmek için Coinbase ile görüşüyor. Google, gelecek yılın başlarında, kullanıcıların Coinbase aracılığıyla Bitcoin ve Ether gibi kripto para birimlerini kullanarak bulut hizmetleri için ödeme yapabileceklerini söylüyor.

Google kripto para kullanmaya hazırlanıyor

Google, Coinbase ile belirli bir grup müşterinin bulut hizmetleri için Bitcoin gibi dijital para birimlerini kullanarak ödeme yapmasına izin verecek yeni bir anlaşma duyurdu. Her şey yolunda giderse anlaşma önümüzdeki yılın başlarında yürürlüğe girecek.

CNBC’ye göre, teknoloji devi ayrıca kripto para birimlerini depolamak ve takas etmek için bir saklama hizmeti olan Coinbase Prime’ı kullanmayı da planlıyor. Buna karşılık Coinbase, başlangıçta Amazon Web Servisleri kullanılarak depolanan verilerle ilgili bazı uygulamalarını Google Cloud’a taşıyacağını duyurdu.

kripto para

Google Cloud’un başkan yardımcısı, genel müdürü ve platform başkanı Amit Zavery, başlangıçta kripto para ödemelerinin yalnızca Coinbase Commerce entegrasyonu aracılığıyla Web3’te halihazırda aktif olan belirli bir müşteri grubundan kabul edileceğini söyledi. Zavery, hizmetin zamanla daha fazla müşteriye sunulacağını da sözlerine ekledi.

Coinbase Commerce şu anda Bitcoin, Bitcoin Cash dahil olmak üzere 10 kripto para birimiyle ödemeleri kolaylaştırıyor. Coinbase’in iş geliştirme başkan yardımcısı Jim Migdal, Google ile ödemeler, Prime hizmeti ve bulut kullanımı hakkındaki görüşmelerin aylardır üzerinde çalıştığını söyledi. Anlaşmanın detayları kamuya açıklanmazken, Coinbase, diğer Coinbase Commerce anlaşmalarında olduğu gibi, kolaylaştırdığı işlemlerin bir yüzdesini alacak.

 kripto para

Bu gelişme, 4 Ekim’de Google Cloud Services ve Near Protocol’ü içeren yeni bir Web3 ortaklığının duyurulmasının ardından geldi. Near Foundation’dan yapılan duyuru, Google Cloud’un Near hibe alıcılarına “teknik destek” sunacağını ortaya koydu. Eylül ayında BNB Chain, ekosistemdeki inşaatçılara bulut hizmetlerine erişim sağlamak için Google Cloud ile bir iş birliği yaptığını da açıkladı. Google Cloud, 27 Ocak’ta dijital varlıklara adanmış bir şirket içi ekibin tamamını başlatacağını belirten bir blog gönderisi yayınladığından beri Web3 dünyasındaki varlığını aktif olarak ilerletiyor.

Kaynak

Etiketler: