1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Merak edilen gösterge belirdi, İşte Bitcoin’e etkisi

Merak edilen gösterge belirdi, İşte Bitcoin’e etkisi

Merak edilen gösterge belirdi, İşte Bitcoin’e etkisi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti Parabolic Matt, Bitcoin için bir göstergenin yükseliş sinyali verdiğini söyledi. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Merak edilen gösterge belirdi, İşte Bitcoin’e etkisi

Bitcoin, Geçtiğimiz hafta sonu yaşanan geri çekilmenin ardından bir türlü eski performansına geri dönemiyor. 57,000 dolardan 42,000 dolara kadar geri çekilen BTC, 48,000 dolar seviyesine çabuk bir dönüş yaptı ama kelimenin tam anlamıyla buraya demir attı. Fed’in faiz kararının ardından bir miktar toparlanma gösterse de hala 50,000 doların altında işlem görüyor

bitcoin

Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 48,619 dolardan işlem gören lider kripto para birimi son 24 saat içerisinde %4 değer kazandı. Bitcoin’in toplam piyasa değeri 919 milyar dolar olurken bu değere karşılık gelen hakimiyet oranı ise %40,5. Parabolic Matt kullanıcı adlı kripto analisti Matthew Hyland, Bitcoin’in eylül ayındaki geri dönüşüne benzer bir yükseliş yoluna gireceğini değerlendiriyor.

Bitcoin

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Ünlü analist, sosyal paylaşım platformu Twitter’da paylaştığı bir ileti de Bitcoin’in momentum indikatörüne dikkat çekti. Bitcoin’in bu yıl bu senaryoyu daha önce iki kez gerçekleştirdiğini ifade eden ünlü analist, bu hareketlerin ardından büyük bir yükseliş geldiğini belirtti.

Gösterge yukarı yönlü bir fiyat hareketinin garantisi olmasa da veriler Bitcoin’in bu ay yükseliş göstergeleri arasındaki yerini aldı. Analist, Bitcoin’in Ocak 2022’de büyük bir fiyat artışı göreceğini ve 250,000 dolarlık seviyeye ulaşacağını tahmin ediyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Matthew Hyland, aynı zamanda Bitcoin’in dönemsel diplerini belirlemede etkili olan stokastik göreceli güç endeksinin de (RSI), Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmeden önce dibe vurduğu eylül ayındaki görünümüne çok benzediğini kaydetti.

TradingView verilerine göre, USD’yi ticaret ortağı para birimleri sepetine karşı ölçen ABD doları para birimi endeksi (DXY), Fed kararının ardından geçtiğimiz haftaki yükselişini tersine çevirdi ve düşmeye başladı. Bu gösterge de Bitcoin ile geleneksel olarak ters orantılı çalışıyor. Bu da BTC’nin yükselişe geçeceğini gösteriyor.

Kaynak