Loading...
btc
BTC
-0.93%
Bitcoin
66.900,13 USDT
eth
ETH
2.3%
Ethereum
3.518,65 USDT
bch
BCH
-0.89%
Bitcoin Cash
382,40 USDT
xrp
XRP
-1.02%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0.43%
Litecoin
71,56 USDT
bnb
BNB
-0.29%
Binance Coin
585,56 USDT
sol
SOL
-0.85%
Solana
177,38 USDT
avax
AVAX
-3.83%
Avalanche
30,65 USDT
ada
ADA
-0.31%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
0.33%
Poladot
6,12 USDT
doge
DOGE
-1.19%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin Haberleri
  3. Meme coin dönemi sona mı eriyor? Altcoin sezonuna hazır olun!

Meme coin dönemi sona mı eriyor? Altcoin sezonuna hazır olun!

Bitcoin’de 30.000 doları bekleyen analistten altcoin sezonu açıklaması!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

CryptoQuant’ın CEO’su Ethereum verilerine bakarak meme coin çılgınlığının bittiğini ve gerçek bir altcoin sozonunun başladığını söylüyor. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Meme coin dönemi sona eriyor mu? Altcoin sezonuna hazır olun!

Blockchain analiz platformu CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Ethereum (ETH) borsa yatırım fonlarını (ETF) potansiyel olarak onaylaması öncesinde altcoinler hakkındaki görüşlerini güncelledi.

Young Ju, sosyal medya platformu X’teki 348.500 takipçisine yaptığı açıklamada, Ethereum’un Piyasa Değeri ile Gerçekleşen Değer (MVRV) metriğinin yükseliş sinyali verdiğini belirtti.

MVRV göstergesi, belirli bir kripto varlığın değerinin düşük mü yoksa yüksek mi olduğunu değerlendirmek için kullanılır ve Ethereum’un piyasa değerinin, ya da herhangi bir kripto varlığın, gerçekleşen değerine (ETH’nin satın alındığı fiyattaki toplam değeri) oranıdır. Şöyle açıklıyor:

“Erken altcoin sezonuna giriyoruz. ETH MVRV, Bitcoin (BTC) MVRV’den daha hızlı yükseliyor. Bu da ETH piyasasının zincir üstü temellerine göre ısındığını gösteriyor. Mevcut ETF durumu göz önüne alındığında, bu yalnızca ETH’ye özgü bir sezon olabilir. Tarihsel olarak, ETH yükseldiğinde diğer altcoinler de genellikle onu takip eder.”

İlgili – Ethereum’a yatırım yapanlar dikkat! VanEck’ten %4,225 artış hedefi

Meme coin dönemi sona eriyor mu? Altcoin sezonuna hazır olun!

Young Ju, meme coin hakimiyetinin Mart ayında 15 aylık bir zirveye ulaştıktan sonra azaldığını da ekledi. Meme coin hakimiyeti, meme coinlerin toplam piyasa değerinin, altcoinlerin toplam piyasa değerine oranıdır. Şöyle diyor:

“Kripto Twitter, birkaç yıl önce olduğu gibi kumar oynamaktan temellere odaklanmaya geçiyor. Toparlanın çocuklar, bu iş bitti.”

Bu açıklamalar, Ethereum’un yükselişinin diğer altcoinlerin de değer kazanmasına yol açabileceğini ve meme coinlerin popülaritesinin azalabileceğini gösteriyor. Yatırımcılar için bu, piyasada stratejik hamleler yapmak için önemli bir sinyal olabilir.

İlgili – Ethereum fiyat yorumu: ETH Teknik Analiz, Grafik ve Geleceği

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.