1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Meksika’da perakende devi Bitcoin kabul etmeye başladı!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Meksika’da perakende devi Bitcoin kabul etmeye başladı!

Meksika’da perakende devi Bitcoin kabul etmeye başladı!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Meksikalı perakende devi  Grupo Elektra, Bitcoin Lightning ödemelerini kabul etmeye başlıyor. Grupo Elektra’nın hamlesi Bitcoin adaptasyonuna büyük katkı sağlayacak.

Meksika’da perakende devi Bitcoin kabul etmeye başladı!

Meksika perakende ve bankacılık alanlarında faaliyet gösteren Grupo Elektra, Bitcoin Lightning ağı için destek sağlayacağını açıkladı.

Şirket sahibi Ricardo Salinas Pliego tarafından Twitter üzerinden yapılan paylaşımda, pek yakında Elektra storelarda Lightning Network üzerinden Bitcoin ile alışverişin mümkün olacağı dile getirildi.

 

İlgili: Meksika’da Bitcoin dostu banka

 

https://twitter.com/RicardoBSalinas/status/1434560995637092354

 

Tahmini net mal varlığı 15.4 milyar dolar ile Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi konumunda bulunan Salinas Pliego, bir süredir önemli bir Bitcoin destekçisi.

Kasım ayında, portföyünün yüzde 10’unu BTC’ye koyma konusunda bir duyuru yaptı.

işadamı kısa süre önce şirkete ait Banco Azteca’sının yakında Bitcoin’i kabul etmeye başlayan ilk Meksikalı banka olacağını da tweetlemişti.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 24,112.46

 

İlgili: Bitcoin haberleri

 

Kaynak: UToday

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.