1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. MasterCard’tan çarpıcı bir kripto para adımı daha!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

MasterCard’tan çarpıcı bir kripto para adımı daha!

MasterCard’tan çarpıcı bir kripto para adımı daha!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bir çoklarımızın cüzdanlarında bulunan MasterCard, kripto para piyasalarında faaliyet gösteren bir şirketi satın almaya hazırlanıyor. Bu ne anlama geliyor?


MasterCard kripto para şirketini satın alıyor!

Bitcoin ve kripto para piyasalarının getirdiğini en önemli özellik ödemeler sisteminde devrim niteliğinde bir değişim getirmesi oldu. Blockchain teknolojisi destekli ödemeler sisteminde ödeme yaparken banka gibi aracılara ihtiyacımız yok artık. Taraflar sadece birbirleri ile Bitcoin adreslerini paylaşması yetiyor.

Şu ana kadar elektronik ödemeler; MasterCard, Visa ve Swift gibi yöntemlerle yapılıyordu. Özellikle MasterCard elektronik ödemeler piyasasının aslan payına sahip. MasterCard için blockchain tabanlı ödemeler sistemi, Bitcoin ve kripto paralar bir tehdit unsuru idi. Ancak MasterCard rasyonel davranarak düşmanı ile anlaşma yoluna gitti. Blockchain teknolojisini kuşanmaya başladı. Artık MasterCard kripto para piyasalarının güçlü aktörleri arasında. MasterCard’in dijital para destekli kartları sayesinde kripto para yatırımcıları sanal paralarını reel ekonomide birçok alanda harcayabiliyor.

Lütfen Bkz: Raydium nedir? Güncel Raydium (RAY) haber ve yorumları

MasterCard, kripto para piyasalarında faaliyet gösteren bir şirketi satın almaya hazırlanıyor. Bu şirket; Cipher Trace! Şirket önde gelen “kripto para araştırma ve takip şirketi.” Yani Cipher Trace, blockchain üzerinde yapılan işlemleri takip ve analiz etme yeti ve becerisine sahip. Blockchain’lerin komplike yapıları fon transferlerinin takibini güçleştiriyor. Bu durum kripto para yatırımcılarına mahremiyet sağlıyor. Ancak bu mahremiyet güvenlik bürokrasisini ve finansal şirketleri çeşitli nedenlerden ötürü rahatsız ediyor.

MasterCard, Ciper Trace ile kendi paydaşlarına finansal güvenlik ve şeffaflık sunmayı planlıyor. Kripto para piyasalarına giren kurumsal firmalar yatırımcılarının nerelerde değerlendirildiğini bilmek isteyecektir. MasterCard, Ciper Trace ile bu ihtiyacı dolduracağa benziyor.

Yukarıda bahse konu olan şirket alımları ve ortaklıklar kripto para piyasalarının daha da derinleşmesine ve yaygınlaşmasına hizmet ediyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.