okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
2.41%
Bitcoin
66.808,98 USDT
eth
ETH
4.81%
Ethereum
3.086,30 USDT
bch
BCH
4.58%
Bitcoin Cash
465,16 USDT
xrp
XRP
1.69%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
1.1%
Litecoin
83,34 USDT
bnb
BNB
1.85%
Binance Coin
579,70 USDT
sol
SOL
5.73%
Solana
168,50 USDT
avax
AVAX
5.8%
Avalanche
36,46 USDT
ada
ADA
4.81%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
2.48%
Poladot
7,20 USDT
doge
DOGE
3.21%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.51%
Shiba Inu
0,00 USDT

Mastercard kripto hizmetlerini hızlandırıyor! Bir yenilik daha

mastercard
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü ödeme platformu Mastercard, kullanıcılarının kripto hizmetlerine erşimi kolaylaştırmak için yeni anlaşmalar yapıyor. Detaylar haberimizde.

Mastercard kripto hizmetlerini hızlandırıyor! Bir yenilik daha

Ödeme işlemlerinde gün geçtikçe kripto para birimlerinin daha fazla kullanılması ile geleneksel sistemde hizmet veren şirketlerin dijital varlıkları sistemlerine entegre etme süreçleri hızlanıyor.

Amerikan kart hizmetleri şirketi Mastercard, kullanıcılarının kripto para birimlerini daha uygun bir şekilde satın almalarını, harcamalarını ve tutmalarını sağlamak için çalışmalarına devam ediyor. Mastercard bir küresel başlangıç katılım programı başlatmak için 7 fintech kuruluşu ile ortaklık kurdu.

Bu anlamda ‘Başlangıç ​​Yolu’ olarak adlandırılan bu küresel başlangıç ​​katılım programı, dijital varlık teknolojisini büyütme hedefiyle dijital varlıklar, blok zinciri ve kripto para birimi şirketleriyle beraber çalışmayı hedefliyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Programın amacı, programa katılan tüm start-up’lar ile varlık tokenizasyonu, dijital güvenlik ve geleneksel ve dijital ekonomiler arasında sorunsuz erişim gibi çok sayıda sorunlu noktanın üzerine gitmek ve çözüm bulmak.

Uphold ve Domain Money de dahil olmak üzere şimdiye kadar yedi kripto odaklı start-up programa katıldı. ingapur merkezli fungible token (NFT) pazarı Mintable, soğuk kasa sunan İsrail merkezli kripto saklama platformu GK8 ve dijital varlıkları yönetmek için kurumsal düzeyde altyapı sunan İsviçre merkezli Taurus da Mastercard ile beraber çalışacak.

Mastercard’ın yeni dijital altyapı ve fintech’ten sorumlu başkan yardımcısı Jess Turner, Lider bir teknoloji oyuncusu olarak, endüstriyi şekillendirmeye ve tüketici koruması ve güvenliği sağlamaya yardımcı olarak dijital varlıklarda önemli bir rol oynayabileceğimize inanıyoruz” dedi.

“Rolümüzün bir kısmı kripto paranın geleceğini şekillendirmek ve bunu ana akım finansal ilkeleri dijital varlık yenilikleriyle birleştirerek yapıyoruz.”

Mastercard, 2015’ten beri dijital para ekosistemi ile ilgileniyor. Ödeme devi aynı zamanda dijital para birimlerinin fiat para birimlerine dönüştürülmesini daha verimli hale getirmeyi amaçlıyor ve Circle, Paxos Trust Company ve Evolve Bank & Trust ile beraber çalışıyor.

Şirket, geçtiğimiz hafta kriptodan fiat’a dönüşümleri kolaylaştırmak için USDC stablecoin’i dahil edecek yeni bir proje duyurmuştu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.