1. Home
  2. İnceleme
  3. Masari (MSR) Nedir? Geleceği Var mı?

Masari (MSR) Nedir? Geleceği Var mı?

Masari (MSR) Nedir? Geleceği Var mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Masari (MSR) nedir ve geleceği var mı sorularına yanıt vermeye çalışacağız. Bildiğiniz üzere, tümmajör kriptolar geçen birkaç yılda kodlarının çatallandığını gördüler. Bu, Bitcoin, Ethereum ve diğerlerini etkileyen bir trend. Her ne kadar projeyi pek çok insan gözden kaçırmış olsa da Monero da bu durumdan payını aldı. İlk çıkışından beri neredeyse bir yıl geçmiş olan projeye biraz daha yakından bakmanın zamanı gibi.


Masari (MSR) Nedir ve Masari Çatalı

Moneronun çatallanmasının daha düşük kalitedeki projelerle sonuçlanabileceği  iddia edilebilir. Gizlilik ya da anonimlik sağlayan diğer paralarla karşılaştırıldığında Monero gelişimi ile ilişkili pek çok farklı kalite çeşidi mevcut. Öyle olsa bile başlamak için bu iyi bir kod temeli ve ekibi Eylül 2017’de Masari’yi çatallamaya karar verdi.

Farklı Tarafı Nedir?

Mevcut kriptolara herhangi bir çatal, bir şekilde etki yapmak zorunda. Masari için, büyük değişiklik  projenin hızlı kazı sorunlarından kaçınmak amacıyla sıkıntılı madencilik algoritmasını etkiledi. Her ne kadar bu çatal Monero’nun kendisinden akıntıya karşı güncellemeler alacak olsa da aynı zamanda ana dalların gerisine öneriler ve farklı özellikteki potansiyel uygulamalarla destek de sağlayacak.

Masari, ASIC-dirençli CryptoNight-Fast algoritmasını kullanıyor. Proje ile ilşkili tüm başlangıç finansmanları kendi geliştiricilerinden geldi. Her ne kadar gelecekteki gelişimler için bağış cüzdanı halinde tutulsa da tüm koinlerin %1 inden azından oluşan bir premine vardı.

Masari’nin kripto para dünyasında kullanım alanı bulup bulamayacağı esas soru. Her ne kadar bu dünyada herşeyin değişmesi mümkün olabilirken şimdilik Masari’nin göz dolduran kullanımı pek görünmüyor. Birkaç küçük borsada bulunabilen bu çatallanmış kriptoyu  hiçbir  büyük ticaret borsası alma kararı vermedi.

Yol Haritası

Masari ekibi için, gelecek ay ve yıllarda yapılması gereken pek çok iş var. Mobil cüzdan iki hafta içinde marketlere gelecek ve onun şifresi GitHub’da bulunabilir. Küçük adımların büyük etkiler yaratabildiği kripto dünyasındaki mevcut konumu için bu büyük bir gelişme.

Masari (MSR) nedir ve geleceği var mı sorularına yanıt vermeye çalıştık. Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

 


Total
0