1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. MAKER DAO fiyatını arttıran hareket!

MAKER DAO fiyatını arttıran hareket!

MAKER DAO fiyatını arttıran hareket!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Maker DAO Son günlerde atağa geçen altcoinlerden birisi. Maker topluluğu tamamen merkeziyetsiz bir yapı için hazırlık yaparlarken fiyatta bu çalışmaya parallel yeni rekorlara doğru koşuyor.


Maker Dao merkeziyetsizlik çalışması

Maker DAO stabil bir coin. Stabil coinler kripto sektörü için önemli bir temel parça haline geldi çünkü stabil coinler pek çok varlık için yoğun bir likidite tabanı sunarken aynı zamanda yatırımcılara kazanç sağlayacakları güvenli bir alan da bırakıyorlar. Veriler stabilcoinlerin kripto ekosistemine sermaye akışı sağlamak için bir kapı görevi üstlendiğini gösteriyor.

Piyasadaki stabil coinlerin çoğu Tether ve Circle gibi merkezi bir yapıda iken DAI ve onu çıkaran MAKER(MKR), kripto topluluğunun temelindeki merkeziyetsiz yapıyla uyumlu bir proje.

MKR, tradingview verilerine göre geçen hafta %100 değer kazandı ve 7 Nisan’da 2,011 dolar iken 15 Nisan’da 4.096 dolara çıktı.

Protokolün tamamen merkeziyetsiz olması için yapılan çalışmalar ve topluluğun yönetimi sayesinde MKR momentumu son haftalarda yükselişteydi.

Projenin yönetişimi, daha geniş çaplı merkezi olmayan finans (DeFi) hareketinin bir parçası olarak 2021 boğa piyasasında aranan özelliklere sahip  ve MakerDAO, kripto sektöründeki en aktif yönetişim deneyimlerinden birini  ortaya koyuyor.

Protokolün yönetişimine katılmak için elde MKR bulundurmak gerekiyor ve artan sayıda yönetişim teklifi, MKR’ye olan talebin artmasına yol açıp fiyatını da yükseltmiş durumda.

DAI’ye olan talep Maker fiyatını güçlendiriyor

Daha önce de belirtildiği gibi, MakerDAO’nun temel misyonlarından biri DAI stablecoin’i yönetmek. DAI stabil coin algoritmik olarak kontrol edilen bir stabilcoin. DAI ABD dolarına sabitlemede daha iyi hale geldikçe, 2021’de toplam arzında önemli bir büyüme ile karşılaştı.

maker dao MAKER DAO fiyatını arttıran hareket!

DAI arzındaki büyüme, kısmen bir dizi DeFi protokolünde kullanılmasından kaynaklanıyor. Bu protokoller merkezi olmayan bir stabilcoin için gidilecek en uygun seçenek olarak AAVE, Bileşik (COMP) ve Cream Finance (CREAM) gibi protokolleri içine  alıyor

Yeni DAI, Ethereum (ETH) veya ChainLink (LINK) gibi teminatları bir MakerDAO kasasına kilitleyerek ve buna karşı DAI oluşturarak yaratılıyor.

Bu mekanizma nedeniyle, artan DAI arzı, projeyi 9.28 milyar dolarlık TV’ye sahip Compound’un arkasında ikinci  DeFi protokolü yapan Maker protokolündeki Kilitli Toplam Değerdeki (TVL) bir artışla aynı zamana denk geldi.

maker dao MAKER DAO fiyatını arttıran hareket!

MakerDAO’daki TVL, artan DAI arzıyla birlikte istikrarlı bir şekilde tırmanırken, sosyal medya aktivitesindeki artışları içeren temel göstergeler, yaklaşan yukarı yönlü bir fiyat hareketinin sinyalini vermeye başladı.

 Veriler, son fiyat artışından önce 13 Nisan’da MKR için yükseliş görünümü tespit etmeye başladı.

VORTECS ™ Skoru, piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği gibi veri noktalarının bir kombinasyonundan elde edilen tarihi ve güncel piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırması.

maker dao MAKER DAO fiyatını arttıran hareket!

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, MKR için VORTECS ™ Skoru 12 Nisan’da yeşile tırmandı ve 13 Nisan’da, fiyatın% 65 artmasından yaklaşık 31 saat önce 80’e yükseldi.

Altcoinler şimdi tekrar hareket halindeyken ve ekosistem genelinde yükselen TVL ile kanıtlandığı gibi DeFi sektörü ısınırken, MakerDAO, Ethereum ağ tabanlı DeFi protokolleriyle etkileşime girmek isteyen yatırımcılar için tercih edilen bir seçenek olarak daha da ileri gidebilir.

Kaynak