1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Madde madde karlı kripto para ticaret kılavuzu-2

Madde madde karlı kripto para ticaret kılavuzu-2

Madde madde karlı kripto para ticaret kılavuzu-2
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto Para Yatırımcısının Kılavuzu/2

Birinci Bölümde Karlı bir kripto para ticaretinin sırlarına dair ilk 25 maddeyi sıralamıştık şimdi ise kalan diğer 25 maddeyi görelim. 

26 – En iyi girişimciler ve CEO’lar tipik olarak en kötü tüccarları ve yatırımcıları yapar.

27 – Genel yatırım yapmak için en iyi zihniyetleri olan insanlar, itfaiyeciler, pilotlar, polis gibi yüksek riskli durumlarda kariyer yapıyor.

28 – Pump ve dump gruplarından kaçının.

29 – Kitaptaki her hatayı yapacaksınız. Hata yaptığınızda kendinizi dövmeyin.

30 – Kripto değişimlerine banka hesapları gibi davranmayın. Özel anahtarları kontrol etmediğiniz sürece madalyonun sahibi siz değilsiniz.

31 – Kripto 24/7/365 bir pazardır. Her ticareti yakalayamazsın. Birini kaçırırsan endişelenme – başka bir ticaret fırsatı daha HER ZAMAN vardır.

32 – Detaylarına dair bilgi sahibi olmadığınız bir koine para yatırmayın.

33 – Momentum ve hype yakalamış shitcoinlere yatırım yapsanız da uzun vadeli yatırım yapmayın.

34 – Düşük ticaret hacmi ve düşük pazar büyüklüğü olan koinlerden uzak durun. Kolayca manipüle edilirler ve bir konumda sıkışabilirler.

35 – Hayatınızı idame ettirmeniz gerkeen para ile ticaret yapmayın. Buna bu nedenden dolayı “risk sermayesi” denir.

36 – Kendinizi bir avcı olarak düşünün – cephanenizi büyük oyuna saklayın.

37 – Kripto para piyasaları yüksek volatilite olduğunda düşer. Eğer fiyat büyük bir hedefe ya da düşük bölgeye girerse, herkesten önce bazı siparişler vermeniz mantıklı olabilir.

Ticari Fırsatlar

38 – Ticaret ve yatırım tüm duygularınızı ön plana çıkarıyor – korku, açgözlülük, tereddüt.

39 – Ticarette yapılacak en zor şey … HİÇBİR ŞEY YAPMAMAK. Bu aynı zamanda yapılacak en kârlı şey olabilir.

40 – Bir pazarın “Balon” içinde olması öleceği anlamına gelmez. Bitcoin, yarım düzine büyük balon yaşadı ve her bir sönmeden sonra fiyata daha da arttı.

41 – Pazar nasıl hareket ederse etsin pişman olmayacağınız şekilde işlemlerinizi bu şekilde yönetin.

42 – Ters biri gibi düşünmeyi öğrenin. Etrafta herkesin akıl danıştığı biriymiş de siz ondan tavsiye istiyormuşunuz gibi kendinize tavsiyede bulunun. Sanki yatırımı yapan siz değilmişsiniz gibi.

43 – Grafik zaman çerçevesi ne kadar kısa olursa o kadar güvenilmez olur. Zaman çerçevesi ne kadar uzun olursa, o kadar çok değişken fiyatları etkileme potansiyeline sahip olur ve fiyat tahmini de bir o kadar zor olur. 60 dakikalık grafik her zaman için en optimum zaman aralığıdır.

44 – Bazı pazar koşulları, bulabileceğiniz her yatırımda gaza basmak için mükemmeldir; burada, piyasa koşullarının frene asılma zamanı geldiğini takip etmeniz gerek.

45 – Koinlerin % 90’ı sonunda sıfıra düşecektir. Buna göre yatırım yapın.

46 – Ticaretin en zor zihinsel tarafı ustalaşmaktır, en dezavantajlı olan ise ustalık  kazanmak sizin de kaybetmenize neden olacaktır.

47 – Tüccarlar için 3 büyük sorun, fazla giriş yapmak, girişlerde tereddüt yaşamak ve siparişleri erken kapatmaktır.

48 – Bir yılda karlı bir kariyer yapabilirsiniz. Uzun vadeli yatırımcı olun. Sabırlı olun ve en iyi oyun şansını bekleyin.

49 – Başka sizin için ticaret yapmasına güvenmeyin. Kendi yüksek riskli yatırımlarınızı (kripto ticareti gibi) ya kendiniz yapın veya hiç katılmayın.

50 – Haberi değerlendiri fakat haberlerin tıklama almak için yapıldığını unutmayın. Bu haberler sizin çıkarlarınıza yada para kazanmanıza yardım etmek için yapılmıyor.

Birinci Bölüm İçin TIKLAYINIZ

Etiketler: