BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Madde madde karlı kripto para ticaret kılavuzu-2
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Madde madde karlı kripto para ticaret kılavuzu-2

Madde madde karlı kripto para ticaret kılavuzu-2
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto Para Yatırımcısının Kılavuzu/2

Birinci Bölümde Karlı bir kripto para ticaretinin sırlarına dair ilk 25 maddeyi sıralamıştık şimdi ise kalan diğer 25 maddeyi görelim. 

26 – En iyi girişimciler ve CEO’lar tipik olarak en kötü tüccarları ve yatırımcıları yapar.

27 – Genel yatırım yapmak için en iyi zihniyetleri olan insanlar, itfaiyeciler, pilotlar, polis gibi yüksek riskli durumlarda kariyer yapıyor.

28 – Pump ve dump gruplarından kaçının.

29 – Kitaptaki her hatayı yapacaksınız. Hata yaptığınızda kendinizi dövmeyin.

30 – Kripto değişimlerine banka hesapları gibi davranmayın. Özel anahtarları kontrol etmediğiniz sürece madalyonun sahibi siz değilsiniz.

31 – Kripto 24/7/365 bir pazardır. Her ticareti yakalayamazsın. Birini kaçırırsan endişelenme – başka bir ticaret fırsatı daha HER ZAMAN vardır.

32 – Detaylarına dair bilgi sahibi olmadığınız bir koine para yatırmayın.

33 – Momentum ve hype yakalamış shitcoinlere yatırım yapsanız da uzun vadeli yatırım yapmayın.

34 – Düşük ticaret hacmi ve düşük pazar büyüklüğü olan koinlerden uzak durun. Kolayca manipüle edilirler ve bir konumda sıkışabilirler.

35 – Hayatınızı idame ettirmeniz gerkeen para ile ticaret yapmayın. Buna bu nedenden dolayı “risk sermayesi” denir.

36 – Kendinizi bir avcı olarak düşünün – cephanenizi büyük oyuna saklayın.

37 – Kripto para piyasaları yüksek volatilite olduğunda düşer. Eğer fiyat büyük bir hedefe ya da düşük bölgeye girerse, herkesten önce bazı siparişler vermeniz mantıklı olabilir.

Ticari Fırsatlar

38 – Ticaret ve yatırım tüm duygularınızı ön plana çıkarıyor – korku, açgözlülük, tereddüt.

39 – Ticarette yapılacak en zor şey … HİÇBİR ŞEY YAPMAMAK. Bu aynı zamanda yapılacak en kârlı şey olabilir.

40 – Bir pazarın “Balon” içinde olması öleceği anlamına gelmez. Bitcoin, yarım düzine büyük balon yaşadı ve her bir sönmeden sonra fiyata daha da arttı.

41 – Pazar nasıl hareket ederse etsin pişman olmayacağınız şekilde işlemlerinizi bu şekilde yönetin.

42 – Ters biri gibi düşünmeyi öğrenin. Etrafta herkesin akıl danıştığı biriymiş de siz ondan tavsiye istiyormuşunuz gibi kendinize tavsiyede bulunun. Sanki yatırımı yapan siz değilmişsiniz gibi.

43 – Grafik zaman çerçevesi ne kadar kısa olursa o kadar güvenilmez olur. Zaman çerçevesi ne kadar uzun olursa, o kadar çok değişken fiyatları etkileme potansiyeline sahip olur ve fiyat tahmini de bir o kadar zor olur. 60 dakikalık grafik her zaman için en optimum zaman aralığıdır.

44 – Bazı pazar koşulları, bulabileceğiniz her yatırımda gaza basmak için mükemmeldir; burada, piyasa koşullarının frene asılma zamanı geldiğini takip etmeniz gerek.

45 – Koinlerin % 90’ı sonunda sıfıra düşecektir. Buna göre yatırım yapın.

46 – Ticaretin en zor zihinsel tarafı ustalaşmaktır, en dezavantajlı olan ise ustalık  kazanmak sizin de kaybetmenize neden olacaktır.

47 – Tüccarlar için 3 büyük sorun, fazla giriş yapmak, girişlerde tereddüt yaşamak ve siparişleri erken kapatmaktır.

48 – Bir yılda karlı bir kariyer yapabilirsiniz. Uzun vadeli yatırımcı olun. Sabırlı olun ve en iyi oyun şansını bekleyin.

49 – Başka sizin için ticaret yapmasına güvenmeyin. Kendi yüksek riskli yatırımlarınızı (kripto ticareti gibi) ya kendiniz yapın veya hiç katılmayın.

50 – Haberi değerlendiri fakat haberlerin tıklama almak için yapıldığını unutmayın. Bu haberler sizin çıkarlarınıza yada para kazanmanıza yardım etmek için yapılmıyor.

Birinci Bölüm İçin TIKLAYINIZ

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: