1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Litecoin vs Bitcoin Cash: En uygun işlem seçeneğini hangisi sunuyor?

Litecoin vs Bitcoin Cash: En uygun işlem seçeneğini hangisi sunuyor?

Litecoin vs Bitcoin Cash: En uygun işlem seçeneğini hangisi sunuyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ekosistemi, tokenlerin meşruiyetlerini sağlamlaştırmak ve dünya çapında kabul görmek istediği için her zaman rekabetçi olmuştur. Bu yazıda Litecoin mi Bitcoin Cash mi daha avantajlı işlem ücretleri sunuyor sorusuna değineceğiz.

Basım sırasında, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 121 milyar dolara ulaştı ve son 24 saatteki pazar hacmi, bu yıl büyük bir fiyat değerleme pump’ına tanık olduktan sonra yaklaşık 25 milyon doları buldu.

Bakınız: Litecoin’deki yüzde 30 dalgalanma piyasaya 10 milyar Dolar kazandırdı

Litecoin mi Bitcoin Cash mi daha avantajlı?

Ancak, bu dijital varlıklar ve Bitcoin adlı Twitter hesabı, kısa süre önce Litecoin ve Bitcoin Cash’in işlem ücretlerini karşılaştıran bir tweet attı.

Bitcoin tweetledi:

Litecoin mi Bitcoin Cash Litecoin vs Bitcoin Cash: En uygun işlem seçeneğini hangisi sunuyor?
Kaynak: Twitter

Bitcoin Cash, Bitcoin’in bir hardfork’udur.  Bitcoin Cash geliştiricileri arasında Roger Ver’i de bulunuyor.

Bakınız: BNB, LTC ve BCH Boğa güreşine başladı

Roger Ver kısa süre önce Bitcoin blok büyüklüğü sınırını tweetledi ve şunları söyledi:

Litecoin mi Bitcoin Cash Litecoin vs Bitcoin Cash: En uygun işlem seçeneğini hangisi sunuyor?
Kaynak: Twitter

Bitcoin Twitter hesaplı tweet, Litecoin ve Bitcoin Cash’in işlem oranlarındaki farka değinerek, Bitcoin Cash’in kripto para piyasasında en ucuz alternatif olduğu iddia edilen Litecoin’den daha uygulanabilir ve ucuz bir seçenek olduğu gerçeğini ortaya koydu.

Bitinfocharts’a göre, Litecoin ortalama işlem ücretinin 8 Şubat 2019 itibariyle 0.0259 USD iken,  Bitcoin Cash ortalama işlem ücreti yalnızca 0.0004 USD olduğu açıkça görülebiliyor. Bu grafik ayrıca, tweet’i doğruluyor ve BCH’nin en ucuz seçenek olduğu iddiasını daha da güçlendiriyor.

Litecoin mi Bitcoin Cash Litecoin vs Bitcoin Cash: En uygun işlem seçeneğini hangisi sunuyor?
LTC-BCH işlem ücretleri değişim grafiği

Bununla birlikte, günlük işlemleri gözlemlersek, toplam 31.023K işlem ile Litecoin,  10.038K işlem kaydeden Bitcoin Cash (BCH)’den daha çok tercih ediliyor.

Litecoin mi Bitcoin Cash Litecoin vs Bitcoin Cash: En uygun işlem seçeneğini hangisi sunuyor?

Lubokkanev adında bir Reddit kullanıcısı tweet hakkında şöyle yorum yaptı:

“Bu saçma bir karşılaştırma. Bir zincir ya tam bloklara sahiptir ya da değildir. Pek çok insan kullanana kadar BCH hiçbir zaman tam bloğu olmayacak, umarım asla olmaz da. LTC şu anda tam bloklara sahip değil, ancak büyük bloklara sahip olmak istemiyor, bu yüzden zincirdeki küresel bir nakit sistemi için uygun değil. ”

Bakınız: İsviçre özel bankası Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash’in doğrudan transferini sağlıyor

OlavOlsm adlı Reddit kullanıcısı cevap verdi:

“Mesele bu. LTC’deki bloklar, BCH’den daha dolu olduğundan, ücretler daha yüksek. Bu, bir yıl önce çok daha kötüydü. O sırada Bitcoin işlem ücretleri, Litecoin’den çok daha pahalıydı, ancak Litecoin’in de Bitcoin Cash’ten daha pahalıydı. Bitcoin Cash hiçbir zaman tam blok almadı ve sözde işlem ücreti piyasasını tecrübe etmedi ve işlem ücretlerinin her zaman mümkün olduğunca küçük olması gerektiği için, hedef piyasa işlem ücretlerinden kaçınmak. Fiyat yeterince yükseldiğinde, eminim bit başına düşen minimum ücret azalacaktır. Ancak Litecoin için durum böyle değil.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.