BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto para borsalarının düzenlenmesi piyasalar için neden yararlı?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Kripto para borsalarının düzenlenmesi piyasalar için neden yararlı?

Kripto para borsalarının düzenlenmesi piyasalar için neden yararlı?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsalarının düzenlenmesi piyasalar için çok yararlı olabilir. Neden mi böyle düşnüyoruz? Haberin detayı makalemizde…


kripto para borsalarının düzenlenmesi piyasalara nefes aldırabilir

 

Kripto para sektörü yatırımcılar için oldukça tehlikeli bir yer haline geldi. Özellikle 2018 yılında bu tehlike ayyuka çıktı ve pek çok kripto para borsası hackerların saldırısına uğradı. Sadece 2018 yılında, kripto para hırsızları 1.7 milyar dolarlık vurgun yaptı.

Bununla birlikte daha fazla yatırımcı çekebilmek için, işlem hacmini yüksek göstermeye çalışan pek çok güvenilmez kripto para borsası da var. Bu borsaların amacı kendilerini popülermiş gibi gösterip, bünyesine daha fazla müşteri katmak ve onların işlemlerinden komisyon almak. Yani gördüğünüz gibi bazı insanlar, sadece para için her türlü düzenbazlığa ve sahtekarlığa eğilimli. Yeter ki eline fırsat geçsin.

İlgili Haber: 2 Güney Koreli Bitcoin Borsası yöneticisi sahte işlem hacminden tutuklandı. Bknz

Normalde yasaklarla ve kısıtlamalarda aşama kaydedilebilir düşüncesinde olan bir insan değilim. Fakat içinde bulunduğumuz ortam dolayısıyla kripto para borsaları için bir düzenleme, bir standart koymak şart. Aksi takdirde bazı kripto para borsaları insanların güvenlerini suistimal etmeye devam edecek ve bunun kısa ve uzun vadede kripto para sektöründe bıraktığı iz çok büyük olacak.

Sizlerde piyasalarda oluşan bu güvensizlik atmosferini hissedebilirsiniz. Artık insanlar Bitcoin’in ya da diğer altcoinlerin düşmesinden çok, acaba kripto param çalınır mı ya da dolandırılır mıyım kaygısı yaşıyorlar.

Naçizane görüşüme göre SEC ve diğer düzenleyiciler, yatırımcıların güvenliğini sağlamak için bir takım düzenlemeler yapacaklarsa, buna kripto para borsalarının düzenlenmesi ile başlamaları gerektiğini düşünüyorum.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.