1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. LBRY Jenerik token nedir?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

LBRY Jenerik token nedir?

LBRY Jenerik  token nedir?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İnternetle birlikte, çeşitli sanat biçimleri sonsuza kadar çoğaltılabilir ve paylaşılabilir hale gelmiştir. Bu, on yıllar geçmiş müzik gibi sanatların dağıtım biçimine tam tersi bir şekildedir. Bugün, müşterilere merkeziolmayan bir içerik paylaşma imkânı sunan blok zinciriyle çoğu materyal, aslında 1 ve 0’lık bir dizi olan dijital veriler olarak dağıtılır.

 

LBRY, merkezi yönetim organlarından ziyade katılımcıların tamamı tarafından kontrol edilen dünyanın ilk dijital pazarı olarak düşünülebilir. Açık, önyargısız ve kullanıcı dostu olması yanında, projede oldukça etkilidir ve kendisini oldukça iddalı hale getiren benzersiz bir teşvik tasarımı da kullanmaktadır.

Ayrıca, bu platform kullanıcılarla filmler, kitaplar, oyunlar ve müzik gibi dijital içerikler arasında bir köprü kuruyor. Sonuç olarak, proje içerik erişimi ve dağıtımı son derece aerodinamik ve sorunsuz hale getirir.

Buna ek olarak, projenin tüm dahili işlemlerini tescilli bir hizmet veya şebekeyle değil, yerel bir protokol aracılığıyla gerçekleştirdiğini unutmamalısınız. Bu platformun kullanıcıları, sunulan araçlardan yararlanmak için özel erişim geçişlerine veya izin kartlarına ihtiyaçlariı yoktur.

Genel Bakış

  • Teknoloji sayesinde bu platform, içerik oluşturma maliyetini düşürür.
  • Bu hizmet, sanatçının kendi potansiyelinden tam olarak faydalanmalasına olanak tanımaktadır
  • Bestekarlar ve yapımcılar,ekstra düzenli bir gelir elde etmelerine olanak tanıyan dijital veriler için bir ücret talep edebilir.
  • LBRY tarafından yayınlanan tüm dijital içerik, belirli bir sunucuya veya bilgisayara lokalize değildir. Bu, platformu,ağ hatası ve kesinti ile ilgili sorunlardan tamamiyle kurtarır.
  • Tek bir kullanıcı veya taraf hiçbir şekilde LBRY ağındaki içeriği tek taraflı olarak kaldıramaz veya engelleyemez.

Önemli Özellikler

LBRY, harici bir protokol etkinleştirici yanı sıra iyi tanımlanmış bir hizmet protokolü gibi davranır. Yerli protokol, bu sistemin temel mimarisini mevcut teknolojik kabiliyetleri ile sağlar.

Benzer şekilde, dış çerçevenin ötesinde hizmet katmanı, kullanıcılara dünyadaki herkes tarafından yayınlanmış bir dijital içeriğin keşfedilmesine ve satın alınmasına yardımcı olan bir platform sağlar.

lbry LBRY Jenerik token nedir?

 

Kullanıcı Arayüzü

Birincil LBRY uygulaması, kullanıcıların ağ ile etkileşime girmesine izin verirken, ikincil istemci paketi yerli protokolün içeriği aramayı, ödemeleri ve indirmeleri kolaylaştırmaya yardımcı olmasını sağlar. Buna ek olarak, platform tasarımı, kullanıcıların genel ağa bant genişliği, disk alanı veya işleme gücü eklenmesi karşılığında pasif olarak ödüller kazanmasına olanak tanıyacak şekilde tasarlanmıştır.

Sözü edilen tüm uygulamalara ek olarak LBRY, standart bilgisayar tabanlı hizmetlerin ötesinde de kullanılabilir. Bu temel olarak, LBRY televizyon dongle, LBRY radyo ve diğer mevcut içerik erişim mekanizmaları gibi cihazların kullanılması yoluyla, bu platform geniş bir dijital ortamda kullanılabilir demektir.

Nasıl Çalışır?

Başlangıç için,birinci LBRY servis modülünü, kullanıcıların dijital içeriği oluşturmasına yardımcı olduğunu görebiliriz. Bu platform ayrıca, veri toplama işleminin son derece aerodinamik hale getirilmesi için özelleştirilmiş arama özelliklerinin uygulanmasına da izin verir. Sadece meta verinin kullanılması sayesinde tüm içerik kataloglanır,çok daha verimli ve güvenli bir şekilde saklanır.

lbry LBRY Jenerik token nedir?   LBRY blok zincirindeki meta verilerin basitleştirilmiş örnek girişi

Bu noktada, LBRY üzerindeki içerik keşfinin, ekosistem içindeki genel veri akışını artıran özel kanallar vasıtasıyla dağıtılan özellikli verileri dikkate aldığını belirtmek gerekir.

Bir dağıtım açısından, LBRY bir sunucu-istemci modeli yerine finansal şeffaflığı büyük ölçüde geliştiren P2P modeli kullanmaktadır. Buna ek olarak, içerik çok çeşitli kaynaklardan gelebilir ve herhangi bir üçüncü taraf kuruluş veya kullanıcı tarafından boğulamaz veya kontrol edilemez.

Son olarak, tüm dahili işlemlerin LBRY adı verilen yerli bir para birimi tarafından yönetildiğine dikkat edilmelidir. Bu tokenlar, iç dengeleri korumak ve çekirdek zincire daha az işlem yerleştirebilmek için kullanılır.

Son Düşünceler

Merkezi olmayan içerik dağıtım platformları oluşturmaya çalışan çok sayıda geliştirici ile proje, yalnızca sezgisel değil, herkes tarafından erişilebilir olan önceden var olan bir çözüm ile birlikte geliyor.

Düşük ücretleri ve genel kullanılabilirliği sayesinde LBRY, müzik, TV şovları ve filmler gibi yaratıcı içeriğin ağ katılımcıları arasında şeffaf, ancak etkili bir şekilde dağıtılma biçimini değiştirme potansiyeline sahiptir.

Bununla birlikte, kullanıcılar başka bir yatırım gibi, bu para biriminde büyük yatırım yapmadan önce biraz araştırma yapmalıdır.

Proje tokenlarını satın almak isterseniz, Bittrex, Poloniex ve Cryptopia’de işlem görmektedir.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: