Loading...
btc
BTC
-4.59%
Bitcoin
66.346,41 USDT
eth
ETH
-5.72%
Ethereum
3.458,17 USDT
bch
BCH
-6.96%
Bitcoin Cash
436,45 USDT
xrp
XRP
-4.83%
Ripple
0,47 USDT
ltc
LTC
-4.63%
Litecoin
75,98 USDT
bnb
BNB
-4.31%
Binance Coin
598,10 USDT
sol
SOL
-7.61%
Solana
146,94 USDT
avax
AVAX
-4.29%
Avalanche
30,90 USDT
ada
ADA
-5.62%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-3.99%
Poladot
6,25 USDT
doge
DOGE
-6.16%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-6.51%
Shiba Inu
0,00 USDT

Panzerlerden Bitcoin’e hücum!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para dünyasında kurumsal yatırımcı geçtiğimiz yıllarda da ilgi göstermişti. Ancak 2020 yılı içerisinde adeta kurumsal ilgi patlaması yaşanıyor. Kurumsal kripto yatırımcılarına son olarak bir Alman bankası da eklendi.


Alman bankasından kripto hizmeti

1796 yılından beri faaliyet gösteren bir Alman bankası, müşterisi olan yatırımcıların önde gelen kripto paralara yatırım yapabilmesi için bir hizmet servisi başlattı.

Almanya’nın en eski finansal kuruluşlarından biri olan, Frankfurt merkezli HAUCK & AUFHAUSER‘den yapılan açıklamada;

Dijital varlıkların ve kripto para birimlerinin kurumsal yatırımcılar için giderek daha çekici hale geldiğini görüyoruz.

denildi.

HAUCK & AUFHAUSER Yöneti Kurulu üyesi, Dr. Holger Sepp, açıklamanın devamında şunları söyledi;

Kapilendo ile birlikte ilk kripto fonumuzun piyasaya sürülmesiyle, Hauck & Aufhäuser’in yerleşik kalite standartlarını ve yüksek taleplerini karşılarken, müşterilerimize yeni kripto varlık sınıfına ucuz ve güvenli erişim sağlayan yenilikçi bir yatırım aracı yarattık

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-3-1024x535.png

Hauck & Aufhäuser Innovative Capital’in (HAIC) kripto sorumlusu olan Kapilendeo, dijital yatırım bankacılığı hizmetleri sunuyor. Her iki finansal kurum da Alman Mali Denetleme Kurumu (BaFin) tarafından denetlenen ve lisanslandırılmış kurumlar olarak karşımıza çıkıyor.

Yatırımcılar Hauck & Aufhauser aracılığıyla, en az 200,000 € (243,000 USD) yatırım yapılabilecek ve şimdilik hizmet, Bitcoin, Ethereum ve Stellar ile kısıtlı durumda.

Bankanın ortaya koyduğu yatırım miktarı sınırı, özellikle orta ve uzun vadeli yatırımcılar için uygun görünüyor.

Öte yandan bu tip denetlenen geleneksel yatırımcıların Bitcoin ve kripto paraya karşı ilgi duymaları ve yatırım olanakları sunmaları, kripto para ekosistemi için son derece önemli ve hayati bir konu.

Kaynak

İlgili: Bitcoin, Bitcoin olalı böyle ilgi görmedi! İşte detaylar

İlgili: Bitcoin’de gergin süreç: İşte boğa ve ayı senaryoları!

Bitcoin’e ilgi kolay kolay ölmez

Son bir yılda kripto endüstrisi baş döndürücü hızla ilerledi ve kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı. Kripto yatırım şirketi Vision Hill Group’un CEO’su Scott Army 2020 yılı için kurumsalların izlemesi gereken 10 önemli gelişmeyi paylaştı. Acaba blockchain ve kripto paralar daha ne kadar büyüyebilir? İşte rapordan can alıcı noktalar:

Lider özelliği ve Bitcoin’e ilgi

2018’deki ayı piyasasında lider kripto para % 90 değer kaybetmesine rağmen hakimiyet oranı fazla değişmedi. Üstelik 2019 yılında da altcoinler yatay seyrederken Bitcoin kayıplarının bir kısmını geri aldı. Yazımız kaleme alındığında % 68.4 hakimiyet oranıyla BTC sektörün dinamosu olmaya devam ediyor. Raporda da benzer sözler dile getirildi:

‘ Bitcoin’e ilgi kurumsallar açısından artmaya devam ediyor. Çünkü piyasa değeri ve hakimiyet oranıyla kripto piyasasının ana gövdesini oluşturuyor.’

Kurumsal yatırım artmaya devam ediyor

2018 yılından gelen ayı momentumu sektörü kısmen yavaşlattı. Fakat kurumsal yatırımlarda muazzam bir artış var ve piyasasın eğitilip bilgilendirilmesi önemli bir aşama kaydetti. Büyük kurumsal firmalar, hedge fonları, bankalar ve fon yöneticileri kripto para piyasasını yakından izleyerek yatırım stratejilerini oluşturmaya çalışıyorlar. Üstelik çoğu yatırımın ilk aşamasında veya halihazırda kripto piyasasına girmiş durumda.

BKNZ:Farkımız yok!Kurumsal yatırımcılar kripto paralarını borsada tutuyor

Basitlik kolaylığı getiriyor

Bitcoin ETF’nin yavaş yavaş gelişmesi de Bitcoin’e iligi artışı ve kabullenmenin önemli bir göstergesi. Yatırımcılar sırf bu sektör için firmalar kurdular. Bunların arasında Gaklaxy Digital’s ve Grayscale Bitcoin Trust gibi firmalar var.Yani borsa yatırım fonu dediğimiz ETF’ler ilgi odağı olmaya başladı ve kurumsal yatırımın arttığının önemli bir göstergesi olmaya devam edecek. Ayrıca Avrupalı yatırımcılar için Bakkt vadeli ve Fidelity’nin son Londra kolu da önemli alternatifler sunuyor. Kısacası vadeli işlem platformları ve borsa yatırım fonları (ETF) kripto paraların daha kararlı ve emin adımlarla gitmesinde önemli bileşenler.

DeFi 2019’a damgasını vurdu

Geleneksel yatırımın rekabet edemediği piyasada merkeziyetsiz finans (DeFi) akıllı kontratlarla dünyanın ilgisini çekmeyi başardı. Maker (MKR) gibi platformlar tokenini ödünç alma ve verme metotlarıyla hem yatırım çekti hem de sektörü canlandırdı. Bu sayede ekonomik değerini koruyan ve piyasada likidite oluşturan yatırımlar ön plana çıkmaya başladı. Fakat işin ilginç yanı bu platformun altyapısını oluşturan Ethereum fiyat kazan olarak yeterince nasibini alamadı. Birçok aplikasyonu bünyesinde bulundurmasına rağmen ETH % 30 daha aşağı seviyelerden işlem görmeye devam ediyor.

BKNZ:Sermaye fonları DeFi projelerine destek oluyor

Saygıdeğer okuyucularım raporların da gösterdiği gibi Bitcoin’e ilgi kurumsal ve bireysel olarak artmaya devam ediyor ve bunun fiyata da eninde sonunda yansıması kaçınılmazdır.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.