BTC : 82335 ₺ ETH : 1.87 ₺ XRP : 46.62 ₺ LTC : 7.673 ₺ USDT : 356.3 ₺ XLM : 0.243 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Kurumsallar hala Bitcoin’e ilgi duyuyor mu?

Kurumsallar hala Bitcoin’e ilgi duyuyor mu?

Kurumsallar hala Bitcoin’e ilgi duyuyor mu?
0

Kurumsal yatırımcılar nereye yönlenirse orayı ihya ediyor. Acaba bu devasa yatırım fonları hala Bitcoin’e ilgi duyuyor mu?


Bitcoin’e ilgi kolay kolay ölmez

Son bir yılda kripto endüstrisi baş döndürücü hızla ilerledi ve kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı. Kripto yatırım şirketi Vision Hill Group’un CEO’su Scott Army 2020 yılı için kurumsalların izlemesi gereken 10 önemli gelişmeyi paylaştı. Acaba blockchain ve kripto paralar daha ne kadar büyüyebilir? İşte rapordan can alıcı noktalar:

Lider özelliği ve Bitcoin’e ilgi

2018’deki ayı piyasasında lider kripto para % 90 değer kaybetmesine rağmen hakimiyet oranı fazla değişmedi. Üstelik 2019 yılında da altcoinler yatay seyrederken Bitcoin kayıplarının bir kısmını geri aldı. Yazımız kaleme alındığında % 68.4 hakimiyet oranıyla BTC sektörün dinamosu olmaya devam ediyor. Raporda da benzer sözler dile getirildi:

‘ Bitcoin’e ilgi kurumsallar açısından artmaya devam ediyor. Çünkü piyasa değeri ve hakimiyet oranıyla kripto piyasasının ana gövdesini oluşturuyor.’

Kurumsal yatırım artmaya devam ediyor

2018 yılından gelen ayı momentumu sektörü kısmen yavaşlattı. Fakat kurumsal yatırımlarda muazzam bir artış var ve piyasasın eğitilip bilgilendirilmesi önemli bir aşama kaydetti. Büyük kurumsal firmalar, hedge fonları, bankalar ve fon yöneticileri kripto para piyasasını yakından izleyerek yatırım stratejilerini oluşturmaya çalışıyorlar. Üstelik çoğu yatırımın ilk aşamasında veya halihazırda kripto piyasasına girmiş durumda.

koinmedya_brave

BKNZ:Farkımız yok!Kurumsal yatırımcılar kripto paralarını borsada tutuyor

Basitlik kolaylığı getiriyor

Bitcoin ETF’nin yavaş yavaş gelişmesi de Bitcoin’e iligi artışı ve kabullenmenin önemli bir göstergesi. Yatırımcılar sırf bu sektör için firmalar kurdular. Bunların arasında Gaklaxy Digital’s ve Grayscale Bitcoin Trust gibi firmalar var.Yani borsa yatırım fonu dediğimiz ETF’ler ilgi odağı olmaya başladı ve kurumsal yatırımın arttığının önemli bir göstergesi olmaya devam edecek. Ayrıca Avrupalı yatırımcılar için Bakkt vadeli ve Fidelity’nin son Londra kolu da önemli alternatifler sunuyor. Kısacası vadeli işlem platformları ve borsa yatırım fonları (ETF) kripto paraların daha kararlı ve emin adımlarla gitmesinde önemli bileşenler.

DeFi 2019’a damgasını vurdu

Geleneksel yatırımın rekabet edemediği piyasada merkeziyetsiz finans (DeFi) akıllı kontratlarla dünyanın ilgisini çekmeyi başardı. Maker (MKR) gibi platformlar tokenini ödünç alma ve verme metotlarıyla hem yatırım çekti hem de sektörü canlandırdı. Bu sayede ekonomik değerini koruyan ve piyasada likidite oluşturan yatırımlar ön plana çıkmaya başladı. Fakat işin ilginç yanı bu platformun altyapısını oluşturan Ethereum fiyat kazan olarak yeterince nasibini alamadı. Birçok aplikasyonu bünyesinde bulundurmasına rağmen ETH % 30 daha aşağı seviyelerden işlem görmeye devam ediyor.

BKNZ:Sermaye fonları DeFi projelerine destek oluyor

Saygıdeğer okuyucularım raporların da gösterdiği gibi Bitcoin’e ilgi kurumsal ve bireysel olarak artmaya devam ediyor ve bunun fiyata da eninde sonunda yansıması kaçınılmazdır.

Kaynak

Etiketler: