Kurumsal yatırımcıların BTC ve ETH’nin ötesinde ilgilendikleri coinler

Dünyanın kripto para iş merkezine dönüşen 3 şehir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinbase’in üst düzey bir yetkilisi, kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasında Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) ötesinde coinlerle ilgilenmeye başladıklarını söylüyor. İnsanların çoğu da bunun farkında değil. Uzmanın açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Kurumsal yatırımcıların BTC ve ETH’nin ötesinde ilgilendikleri coinler

Kripto para analisti Scott Melker’e canlı yayında konuşan Coinbase’in kurumsal yatırımcı araştırmaları bölümü başkanı David Duong, Coinbase’e gelen tüm kurumsal sermayenin yarısına yakınının BTC ve ETH dışındaki diğer kripto paralara gittiğini söylüyor. Şöyle açıklıyor:

“Bitcoin’in de ötesine bakıyorum. Şu an gördüğüm bir şey var. Kurumsal müşterilerden borsamıza gelen sermayeye baktığımızda, hala yüzde 55’inin Bitcoin ve ETH’ye gittiğini görüyoruz. Ancak bu aynı zamanda şu demek. Geri kalanı altcoinlere gidiyor. Yani Bitcoin ve Ethereum dışındaki kripto paralara da şu an önemli ölçüde ilgi var. Bununla birlikte şu an insanların ilgi odağındaki bir sonraki büyük olay Ethereum için yaklaşan Shanghai forku.”

Duong aynı zamanda şu an piyasa koşullarının belirsizlik içerdiğini de belirtiyor. Bunun başlıca sebepleri ise makro ekonomik faktörler. Genel olarak Fed’in enflasyonla mücadele için faiz artırma kararları, tüm piyasalar ile kripto para fiyatlarını da etkiliyor. Ayrıca son bir yılı aşkın süre içinde Bitcoin ve kripto para piyasasının kış dönemi geçirmesi de birçok kısa vadeli yatırımcının piyasadan uzaklaşmasına yol açtı.

İlgili – Düşüş sonrası Türk yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği 10 kripto para 

Buna rağmen 2023 yılının başından bu yana Bitcoin ve altcoin fiyatları dikkat çeken oranda yükseliş kaydetti. Yine de bazı analistler, BTC ve kripto fiyatlarının henüz dip yapmamış olabileceği konusunda uyarıyor.

Kurumsal yatırımcıların BTC ve ETH dışındaki coinlerle ilgilenmesi ise piyasa için pozitif bir haber. Çünkü bu yatırımcılar uzun vadeli planlarla piyasaya gelir. Bu da fiyatlara uzun vadede pozitif yansır. Özellikle sahip oldukları trilyonlarca dolarlık sermaye göz önüne alındığında.

İlgili – Keskin düşüş sonrası Bitcoin (BTC) için sırada ne var? Ünlü analist açıkladı


İşte, ilgili açıklamalar:

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kurumsal yatırımcıların BTC ve ETH’nin ötesinde ilgilendikleri coinler
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.