Düşüş sonrası Türk yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği 10 kripto para

Dijital Türk lirası için tarih açıklandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası önceki gün yüzde 6 civarında keskin bir düşüş yaşadı. Bu düşüş Türk kripto para piyasasında işlem gören coinlere de yansıdı. Öyle görünüyor ki düşen piyasada birkaç coin işlem hacimleri ile dikkat çekiyor.


Düşüş sonrası Türk yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği 10 kripto para

Bitcoin fiyatı 3 Mart günü keskin bir düşüşle traderlere sürpriz yaptı. BTC fiyatı yüzde 6 civarında bir düşüşle 22.000 dolara kadar gerilerken, lider altcoin Ethereum’un fiyatı da 1.550 dolar desteğine sığında. Bu düşüşü takip eden iki günde ise piyasa çok dar bir işlem aralığında kalmaya devam ediyor. Düşüşün sebebi için ise bakınız:

İlgili – Bitcoin ve altcoin fiyatlarındaki keskin düşüşün sebebi

Son düşüş Türk kripto para piyasasına da yansıdı. Son 24 saat Türk kripto para borsalarının işlem hacmi yaklaşık yüzde 50’lik bir düşüş yaşadı. 21Milyon sitesinin verilerine göre, son 24 saatte Türk kripto para borsalarının toplam işlem hacmi 4,8 milyar lira (247,8 milyon dolar) olarak gerçekleşti.

Düşüş sonrası Türk yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği 10 kripto para

Türk kripto para piyasası TOP 10 coin listesi Kaynak: 21Milyon

Türk piyasasında en çok işlem gören 10 coin arasında genelde o gün en trend altcoinlerden biri olur. Ancak bugün durum farklı. Yatırımcılar piyasadaki belirsizlik devam ederken işlemlerden uzak duruyor. Bundan dolayı altcoinlerin işlem hacimleri çok düşük. Böylece Türk piyasası TOP 10’da ilk sırada Bitcoin’i görüyoruz. BTC’nin son bir gündeki işlem hacmi 470 milyon dolar.

İlgili – Keskin düşüş sonrası Bitcoin (BTC) için sırada ne var? Ünlü analist açıkladı


BTC’yi ise 384 milyon Türk lirası işlem hacmi ile stabil coin Tether (USDT) takip ediyor.

Türk piyasası TOP 10 coinin geri kalanı ise çok düşük işlem hacimlere sahip. En yüksek 288 milyon liradan başlayarak 107 milyon liraya kadar düşüyor. Bitcoin ve USDT’yi takip eden en çok işlem gören coinlerin listesi şöyle devam ediyor: Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Fetch.ai (FET), Dogecoin (DOGE), Bitcoin Cash (BCH), Radicle (RAD), Holo (HOT), Aave (AAVE).

Bu listedeki coinlerden Radicle (RAD) hariç, diğer tüm kripto paralar sürekli ilgi gören ve alınıp satılan coinler. Öyle görünüyor ki düşen piyasa Türk traderlerin gerçekten ilgi gösterdiği coinleri ortaya çıkarmış.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Düşüş sonrası Türk yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği 10 kripto para
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.