1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Kurumsal yatırımcılardan Bitcoin’e iyi haber

Kurumsal yatırımcılardan Bitcoin’e iyi haber

Kurumsal yatırımcılardan Bitcoin’e iyi haber
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı son bir ayda önemli ölçüde yükseldi. Peki, kurumsal yatırımcılar böyle bir ortamda ne yaptı. Yeni veriler BTC fiyatı için iyi sinyaller içeriyor. Ayrıntılara bakalım.


Kurumsal yatırımcılar Bitcoin alıyor: BTC fiyatı için pozitif sinyal

Dijital varlık finansal hizmetler platformu Matrixport, kripto ve Bitcoin ile ilgili önemli veriler paylaştı. Bu verilere göre, kurumsal yatırımcılar kripto ve özellikle de Bitcoin’i terk etmedi. Matrixport, son dönemde yapılan Bitcoin alımlarının yüzde 85’inin kurumsallar tarafından yapıldığını bildiriyor.

Matrixport’un araştırma ve strateji bölümü başkanı Markus Thielen, kurumsal yatırımcıların hala kripto ve Bitcoin’e büyük bir ilgi duyduğunu söylüyor. Bu da yakın zamanda olacak bir boğa piyasasının işareti olabilir.

İlgili – Balinalardan dev transferler: 4 kripto para dikkat çekiyor!

Bitcoin’in belirli saatlerde performansı belirleyici oluyor

Raporda ayrıca şuna işaret ediliyor. Bir varlığın özellikle ABD ya da Asya işlemleri sırasındaki performansı, kurumsal ya da bireysel yatırımcıların öne çıktığını belirliyor.

Matrixport şöyle diyor: Eğer bir varlığın 24 saatlik işlem hacmi özellikle ABD işlemleri sırasında iyiyse, bu kurumsal yatırımcıların alım yaptığına işaret ediyor. Ancak eğer varlık Asya işlemleri sırasında daha iyi bir performansa sahipse o zaman bu da Asya’daki bireysel yatırımcıların alım yaptığını gösteriyor.

İlgili – Bitcoin fiyatının kıramadığı 2 kritik seviye: Güncel BTC teknik analizi

Matrixport (@realMatrixport) Twitter üzerinden şöyle açıklıyor:

“Bitcoin bu yıl yüzde 40 mı yükseldi? Akıllı yatırımcılar ABD Tüfe verilerini Bitcoin ve diğer kripto paraları almak için sinyal olarak kullanıyor. Alımların yüzde 85’i ABD işlem saatlerinde gerçekleşiyor. Bu da kurumsalların alım yaptığının işareti.”

https://twitter.com/realMatrixport/status/1618914608089276418?s=20&t=d6nFzNG1R6_YapDhaGhKBA

Raporda mevcut verilerin, kurumsalların Bitcoin alımları yaptığına işaret ettiği bildiriliyor. Ayrıca son bir ayda yüzde 40 yükselen Bitcoin’de alımların yüzde 85’inin kurumsallar tarafından yapıldığına dikkat çekiliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: