Loading...
btc
BTC
0.34%
Bitcoin
66.267,35 USDT
eth
ETH
2.43%
Ethereum
3.566,28 USDT
bch
BCH
2.19%
Bitcoin Cash
432,13 USDT
xrp
XRP
2.51%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.43%
Litecoin
78,72 USDT
bnb
BNB
0.61%
Binance Coin
606,98 USDT
sol
SOL
1.66%
Solana
145,43 USDT
avax
AVAX
-0.4%
Avalanche
30,17 USDT
ada
ADA
0.04%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.91%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
1.27%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.8%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kurumsal yatırımcılardan Bitcoin’e iyi haber

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı son bir ayda önemli ölçüde yükseldi. Peki, kurumsal yatırımcılar böyle bir ortamda ne yaptı. Yeni veriler BTC fiyatı için iyi sinyaller içeriyor. Ayrıntılara bakalım.


Kurumsal yatırımcılar Bitcoin alıyor: BTC fiyatı için pozitif sinyal

Dijital varlık finansal hizmetler platformu Matrixport, kripto ve Bitcoin ile ilgili önemli veriler paylaştı. Bu verilere göre, kurumsal yatırımcılar kripto ve özellikle de Bitcoin’i terk etmedi. Matrixport, son dönemde yapılan Bitcoin alımlarının yüzde 85’inin kurumsallar tarafından yapıldığını bildiriyor.

Matrixport’un araştırma ve strateji bölümü başkanı Markus Thielen, kurumsal yatırımcıların hala kripto ve Bitcoin’e büyük bir ilgi duyduğunu söylüyor. Bu da yakın zamanda olacak bir boğa piyasasının işareti olabilir.

İlgili – Balinalardan dev transferler: 4 kripto para dikkat çekiyor!

Bitcoin’in belirli saatlerde performansı belirleyici oluyor

Raporda ayrıca şuna işaret ediliyor. Bir varlığın özellikle ABD ya da Asya işlemleri sırasındaki performansı, kurumsal ya da bireysel yatırımcıların öne çıktığını belirliyor.

Matrixport şöyle diyor: Eğer bir varlığın 24 saatlik işlem hacmi özellikle ABD işlemleri sırasında iyiyse, bu kurumsal yatırımcıların alım yaptığına işaret ediyor. Ancak eğer varlık Asya işlemleri sırasında daha iyi bir performansa sahipse o zaman bu da Asya’daki bireysel yatırımcıların alım yaptığını gösteriyor.

İlgili – Bitcoin fiyatının kıramadığı 2 kritik seviye: Güncel BTC teknik analizi

Matrixport (@realMatrixport) Twitter üzerinden şöyle açıklıyor:

“Bitcoin bu yıl yüzde 40 mı yükseldi? Akıllı yatırımcılar ABD Tüfe verilerini Bitcoin ve diğer kripto paraları almak için sinyal olarak kullanıyor. Alımların yüzde 85’i ABD işlem saatlerinde gerçekleşiyor. Bu da kurumsalların alım yaptığının işareti.”

Raporda mevcut verilerin, kurumsalların Bitcoin alımları yaptığına işaret ettiği bildiriliyor. Ayrıca son bir ayda yüzde 40 yükselen Bitcoin’de alımların yüzde 85’inin kurumsallar tarafından yapıldığına dikkat çekiliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.