okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.05%
Bitcoin
70.109,08 USDT
eth
ETH
-0.2%
Ethereum
3.782,54 USDT
bch
BCH
-0.72%
Bitcoin Cash
511,26 USDT
xrp
XRP
-0.34%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.61%
Litecoin
87,72 USDT
bnb
BNB
-0.1%
Binance Coin
617,96 USDT
sol
SOL
-0.48%
Solana
177,29 USDT
avax
AVAX
-0.61%
Avalanche
40,95 USDT
ada
ADA
-0.56%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,61 USDT
doge
DOGE
0.71%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.39%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kuantum bilgisayarlar Bitcoin ve Ethereum’un sonunu getirebilir mi?

Kuantum bilgisayarları Bitcoin ve Ethereum'un sonunu getirecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Twitter popüler kullanıcısı ve quantum bilgisayar fanatiği Noclone3, kuantum bilgisayarları Bitcoin ve Ethereum’un sonunu getirecek diyor.Noclone3 tezini nasıl savunuyor?


Kuantum bilgisayarları Bitcoin ve Ethereum’un ölüm fetvasını mı verecek?

Popüler Twitter  kullanıcısı Noclon3 kripto para platformlarının yeterince hazır olmaması nedeniyle, quantum bilgisayarlarının gelecekte kripto paraları yok edeceğini iddia ediyor. Noclon3’e göre quantum bilgisayarların gücü , kripto paralar için bir tehdit oluşturacak.

Noclone3’ün özellikle vurguladığı konu kripto para platformlarının geliştirmekte olduğu  “quantum dirençli ledger” projesi (QRL). Bitcoin, Ethereum ve diğer büyük kripto paralar her ne kadar gelecekte quantuma karşı bir önlem geliştiriyor olsalar da, quantum bilgi işlem tehditlerine dirençli olan platformlara geçişte sorun yaşayabilirler.

Quantum bilgisayarlar ile birlikte gelecek olan “kayıp adres ve kayıp anahtar” sorunu

Noclone3 daha sonra şöyle yazmış ” ya çok geç olacak ( quantum bilgi işlem faaliyetinin yaygınlaşması) ya da çok erken ( insanlar fonlarını taşımayacak, kısmen korumasız coinlerini bırakacak).” 

Aynı zamanda programcı ve kriptopara uzmanı olan Noclon3, her ik senaryoda da kayıp adresler ( sahibi ölmüş olan) veya kayıp anahtarlar (mesela Satoshi?) sorunları ortaya çıkacak diyor. Noclon3’e göre eğer bu gerçekleşirse kullanıcılar, en çok öne çıkan quantum dirençli (QR) blockchainleri kullanmaya başlayacaklar.

Kullanıcılar en çok öne çıkan Quantum Dirençli blockchainlere yönelecek mi?

Bunların içinde IOTA var, IOTA Tangle ( Güdümlü Çevrimsiz Grafiklere dayalı, blockchain değil) ve QRL platformu kullanıyor. QRL platformu harici olarak denetlenmiş işletme sınıfı  bir blockchain platformu ve quantum bilgisayarlardan gelecek saldırılara karşı korunmak amacıyla tasarlanmış.

Noclone3, eğer yukarıdaki tez doğruysa, dünyanın en büyük kripto para ağlarının gelecekte sıfıra kadar düşmesi kaçınılmaz olacak iddasında bulunarak, bunun gerçekleşmesinin o kadar da geç olmayacağını belki 2030 yılını bulacağını söylüyor.

Quantum dirençli zincirler gelecekte, sıfıra yakın bir değer alabilir

Yukarıdaki tezin gerçkeleşmeme ihtimali de söz konusu tabii, bu nedenle, Bitcoin protokolünü geliştirenlerin fonların erkenden taşınmasını sağlayan bir metod üzerinde çalışabileceklerini söylüyor. Noclone3 ayrıca QRL ‘nin sıfıra yakın bir değere düşme ihtimali olduğunu da açıkca ifade ediyor, tabii eğer  diğer özellikler daha belirgin olmazsa. (mesela QR mesajlaşma?)

Kripto analisti ve programcı Noclone3, en olası sonucun  bir noktada BTC,ETH ve diğerlerinin opsiyonel PQ planını sunabileceklerini söylüyor. Noclone3’e göre daha sonra, hard fork yapmak zorunda kalacaklar ve güvenli olmayan adresleri yakacaklar. O noktada ise  toplulukları ikiye bölünecek ( bitcoin Cash ve Ethereum Classic örneğinde olduğu gibi).

QRL ekibi organik büyümenin peşinde

Noclone şu konuya da dikkat çekiyor:

” QRL bu darbe yemiş ve güçlenmş coinlere karşı rekabet etmek durumunda kalacak. BTC/ETH gibi coinlerin yerini, kullanılabilirlik ve özellikler açısından doğru bir şekilde alacağını göstermek zorunda kalacak. Tabii bunu şu anda iddia edemeyiz çünkü topluluk o kadar büyük değil ancak dikkat edin devamlı hareket halinde bir piyasadayız. Spesifik olarak merkeziyetsiz bir şekilde organik bir büyüme istiyoruz. Özellikle geliştiricileri kendimize çekmek istiyoruz. Tabii fiyattaki bir artış da işe yarayacak ama ilgili insanlar için QRL zaten bir referans.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.