1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Warren Buffet Bitcoin’i neye benzetiyor?

Warren Buffet Bitcoin’i neye benzetiyor?

Warren Buffet Bitcoin’i neye benzetiyor?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
Borsa kahini, dünyaca ünlü yatırımcı ve Berkshire Hathaway’in başkanı Warren Buffett’a kriptoparalarla, özellikle de bitcoin’le ilgili görüşleri soruldu. Görünüşe göre Warren Buffett’in görüşlerinde henüz bir değişiklik olmamış. 

Borsa Kahini, Bitcoin’e İnanmıyor

2018 Berkshire Hathaway Yıllık Hissedarlar Toplantısı öncesinde Warren Buffett’a, bir kez daha bitcoin ve kripto para birimleri hakkındaki görüşleri soruldu.

Buffet Warren Buffet Bitcoin'i neye benzetiyor?
Munger ve Buffett

“Bunu yaptığınızda yatırım yapmıyorsunuz. Son zamanlarda finans dünyası sürekli merkezi olmayan populer para birimlerinden bahsediyor. Ne zaman denk gelsem kanalı değiştiriyorum. Bitcoin, para değil ki, hayali bir şey. Açıkca spekülasyon yapıyorsun. Burada yanlış bir şey yok. Eğer kumar oynamak istiyorsan, birileri gelir yarın daha fazla para öder. Bu bir tür oyun, yatırım değil. ”

Daha önce de CNBC’ye bağlanıp şu açıklamalarda bulunmuştu:

Bay Buffett, uzun zamandır ortağı olan Charlie Munger ile karşılaştırıldığında oldukça makul. Berkshire Hathaway’in Başkan Yardımcısı, Şubat ayı ortalarında Los Angeles’ta toplanan bir kitleye şunları söyledi: “bir saniye [bitcoin ile ilgili] bile durup yatırım yapıp yapmayacağımı düşünmedim. Aksine, ondan daha çok nefret ediyorum. İnsanların bu konuya bulaşması gerçekten iğrenç. ”Bitcoin’i“ zehirli bir bal ” gibi görüyorum.

Gerçekten üretilen hiç bir şey yok

Geleneksel finansın en ünlü yatırımcısı kripto hakkında biraz daha sessiz ama daha fazla şüpheci. Buffett, “İnsanların yatırım yaptığı ve satın aldıklarını düşündüğü iki çeşit öğe var” diye devam etti. “Biri gerçekten yatırım yapıyor, diğeri değil.”Buffet Warren Buffet Bitcoin'i neye benzetiyor?

Yaklaşık çeyrek trilyon (evet, trilyon) USD gelirleriyle, Berkshire Hathaway’in özellikle perakende yatırımlarında çok fazla etkisi var. Warren Buffett’ın kişisel serveti 80 milyar dolar civarında seyrediyor (evet, milyar). Anlamadığı şeylere yatırım yapmamakla ünlüdür. Kripto da bu kategoriye girmiş gibi görünüyor.

“Eğer bir çiftlik, bir apartman ya da bir işletme satın alırsanız, bunun başına geçebilirsiniz. Gayri menkul tarzı yatırımlar mükemmeldir. Size kar getirecek ve uzun vadede değerlenecek maddi bir şeye sahip olurunuz. Öte yandan, eğer bitcoin veya kripto para birimi gibi bir şey satın alırsanız, gerçekten üretecek hiç bir şeyiniz yoktur. Bir sonraki adamın sizden daha fazla para ödeyeceğini umuyorsun, hepsi bu ”

Warren Buffett’ın yorumları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Etiketler: