1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Krizden kaçan senatörler bile soluğu Bitcoin’de alıyor!

Krizden kaçan senatörler bile soluğu Bitcoin’de alıyor!

Krizden kaçan senatörler bile soluğu Bitcoin’de alıyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Wyoming eyaletinin Cumhuriyetçi senatörü Cynthia Lummis, kişisel portföyüne Bitcoin eklemeye devam ediyor. Detaylar haberimizde.

Krizden kaçan senatörler soluğu bile Bitcoin’de alıyor!

Amerika Birleşik Devletleri’nde ekonomik sorunların boyutu büyüyor. Borç ertlemesi sorunu geçici olarak çözüme kavuşturuldu. Ancak bu geçici çözüm doların enflasyon karşısında erimesini engellemeyecek aksine 480 milyar dolarlık ek borçlanma hakkı ve Fed’in dolar basmaya devam etmesi büyük bir soruna yol açabilir.

Amerika’da yatırımcılar bu erimenin karşısında dolardan kaçıp yeni güvenli limanlar arayacak. Bitcoin onlardan biri. Artık senatörlerde Bitcoin alıyor. Wyoming’den Cumhuriyetçi Senatör Cynthia Lummis, potföyüne 100.000 dolar değerinde kripto ekleyerek oldukça büyük bir miktar Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Perşembe günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan Periyodik İşlem Raporuna göre  Lummis, 16 Ağustos’ta satın alma aracılık platformu River Financial aracılığıyla Bitcoin alımı gerçekleştirdi.

2012 Kongre Bilgisine İlişkin Ticareti Durdurma Yasası ( STOK Yasası ) uyarınca , ABD’li senatörlerin ve 119.554$’ın üzerinde kazançları olan kıdemli personelin belirli finansal işlemleri bildirmesi gerekiyor. Bu gereklilik, “işlem 1.000 ABD Dolarını aşarsa, herhangi bir hisse senedi, tahvil, emtia ve diğer menkul kıymetlerin satın alınmasını, satılmasını veya takas edilmesini” içeriyor.

Lummis, daha önce de yasa gereği yaptığı alımları açıkladı. Nisan ayında, Senato ile yaptığı yıllık finansal açıklama formuna Bitcoin’i dahil etmeyi unutan senatör. Değiştirilmiş bir açıklama ile 100.000 ila 250.000 dolar arasında kriptoya sahip olduğunu açıklamıştı.

Lider kripto para birimi Lummis’in aldığı 16 Ağustos tarihinde 46,000 dolar civarında işlem görüyordu. Bitcoin yazının kaleme alındığı anda Coinmarketcap verilerine göre, 54,381 dolardan işlem görüyor. BTC’nin toplam piyasa değeri 1 trilyon doların üzerine çıktı.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: