1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Kripto tarihinde bir ilk: Ethereum Bitcoin’i geçti!

Kripto tarihinde bir ilk: Ethereum Bitcoin’i geçti!

Kripto tarihinde bir ilk: Ethereum Bitcoin’i geçti!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum bir ilke imza attı. Piyasa değerine göre dünyanın en değerli kripto para birimi olan Bitcoin, Ethereum’un gerisinde kaldı. Detaylar haberimizde.

Kripto tarihinde bir ilk: Ethereum Bitcoin’i geçti

Ethereum hayranları, yıl boyunca Ethreum’un Bitcoin’i geçerek dünyadaki piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olabileceğini savundular. Ethereum fiyat-performans açısından Bitcoin’den daha iyi olduğu zamanları gördü.

Dünyaca ünlü kripto derecelendirme firması Santiment’in verilerine göre Ethereum adres etkinliği tarihte ilk kez Bitcoin’i geride bıraktı.

Bkz: Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bitcoin’in adres etkinliği son birkaç haftadır düşüşte. Bitcoin şu anda 30 bin ila 35 bin dolar aralığında mücadele ediyor. Ethereum’da 2,000 ila 2,100 dolar arasında gidip geliyor. Ancak ağ Londra yükseltmesine hazırlanırken yatırımcılar Ethereum’da beklenti içerisine girdi.  CNF’nin verilerine göre, Ropsten test ağında Ethereum’un 174 milyon dolardan fazla değere sahip 88.000 Ether yaktığını gören bir hareket başladı.

Santiment’in verileri, Ethereum blok zinciri ağındaki aktivitenin kripto tarihinde ilk kez Bitcoin’i geçmesine yol açan kayda değer bir artış olduğunu gösterdi. Bu, ikinci en büyük kripto varlığının her düzeyde Bitcoin’in yerini almaya hazır olduğunun önemli bir işareti olarak değerlendirildi.

Son birkaç aydır Ethereum’a artan bir ilgi var. Kurumlar Bitcoin’in ardından en fazla Etherum alıyor. CNBC’deki Mad Money programının sunucusu ve eski bir hedge fon yöneticisi olan Jim Cramer, Squawk Box’ta yaptığı açıklamada Bitcoin’den ayrıldığını ve Ethereum’a geçtiğini belitti. Cramer, Ethereum’un birşeyler alma için daha fazla kullanıldığını sözlerine ekledi.

Kaynak

Etiketler: