1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto rüzgarı güney Amerikaya sıçradı!

Kripto rüzgarı güney Amerikaya sıçradı!

Kripto rüzgarı güney Amerikaya sıçradı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto rüzgarı güney Amerika’da fırtına gibi esiyor.  Kısacası tüm dünyayı saran kripto sarmalı güney Amerika’ya sıçramakla kalmayarak, kalıcılığını sağlamlaştırıyor

 

 Kripto rüzgarı güney Amerika’da Küba hükümetinin yeni plan yapmasını sağladı

 

Gaceta Oficial tarafından yayınlanan yeni bir belgede, devlet tarafından yayınlanan yayında , yeni kararın Küba Merkez Bankası’nın kripto para birimlerinin kullanımını nasıl düzenleyebileceği konusunda kurallar oluşturmayı amaçladığını söylüyor. 

 

Yazıda “ Bu Karar, Küba Merkez Bankası’nın ticari işlemlerde belirli sanal varlıkların kullanımını ve ayrıca finansal, takas ve tahsilat faaliyetleriyle ilgili işlemler için sanal varlık hizmetleri sağlayıcılarına lisans verilmesini düzenleyen kuralları belirlemeyi amaçlar veya Ulusal topraklar içinde ve ulusal topraklardan yapılan ödemeler…” diye bir bölüm mevcut.

 

Sanal varlık, dijital olarak alınıp satılabilen veya aktarılabilen ve ödemeler veya yatırımlar için kullanılabilen değerin dijital temsili olarak anlaşılır. Bu terim, dijital varlık, kripto varlık, kripto para birimi gibi aynı amaçlarla kullanılan çeşitli anlamları da içerir.”

 

Belgeye göre, Küba Merkez Bankası, ülke toplumu ve ekonomisinin yararına sanal varlıkların alım satımına izin verebilir.

 

“Küba Merkez Bankası, sosyo-ekonomik çıkar nedenleriyle, belirli sanal varlıkların ticari işlemlerde kullanılmasına izin verebilir ve sanal varlık hizmet sağlayıcılarına finans, takas ve tahsilat veya ödeme faaliyeti ile ilgili işlemler için lisans verebilir.”

 

Küba Devlet Başkanı Miguel Díaz-Canel daha önce “kripto para birimlerini ulusal ekonomide kullanmanın kolaylığını” değerlendirdiğini zaten  belirtmişti.

 

Diğer Latin Amerika ülkeleri de kripto alanına ilgi göstermeye başladı. Bu bilgiler kripto ekonomisinin her geçen gün tüm dünya tarafından daha çok kabul edildiğini göstermeye başladı.

El Salvador, Bitcoin’i resmi olarak yasal ihale olarak kabul eden dünyadaki ilk ülke olarak zaten Haziran ayında tarihe adını  yazdırmıştı.

 

Paraguay Kongresi üyeleri, kripto paranın benimsenmesi lehine kamuoyuna açıklamalarda bulundu ve Meksika ve Panama’daki önde gelen sesler de kripto para birimlerini kamuya açık olarak destekledi. Kısacası tüm dünyayı saran kripto sarmalı güney amerikaya sıçramakla kalmayarak, kalıcılığını sağlamlaştırıyor. 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.