Kripto para yanlış adrese transfer edilirse ne olur?

Bitcoin dip yapmış olabileceğine dair 3 önemli işaret
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
Kripto para birikimlerinize software cüzdanınız üzerinden güvenli bir şekilde erişebilir veya belki de ek güvenlik isteyebilirsiniz ve bu yüzden Trezor veya Ledger Nano’yu tercih edebilirsiniz. Kripto cüzdanınız, sizin özel erişim anahtarınızı saklar ve onları kaybetmedinizden emin olursunuz. Evet Şimdi, o Rolex’i almaya hazırsınız.

Kripto para yanlış adrese transfer edilirse ne olur?

Rolex satıcısı, miktarı transfer etmek için ihtiyacınız olan bir adresi size gönderir. Bu durumda Bitcoin adresi, küçük harflerin, büyük harflerin ve sayıların rastgele bir dizgisi gibi görünecektir.

Adresi kopyalayıp yapıştırdınız veya yazıp belirtilen miktarı gönderdiniz. Cüzdandan paranın gerçekten transfer edildiğini gördünüz! Alıcının cüzdanı, blok zincirine kaydedilecek işlem adresini saklanacak.

Korkutuğunuz başınıza geldi, aniden bir hata yaptığınzı ve yanlış adrese koin gönderdiğinizi fark ettiniz !

İyi tarafından düşünürsek eğer ?

Büyük bir rahat nefes al ve doğru adresle tekrar dene!
Çünkü, her adresin sabit bir formatı vardır ve doğrulanabilir. Bitcoin adresleri 26 ila 35 alfasayısal karaktere sahiptir. Adresin, karakter dizisinin bir Bitcoin adresi için ölçütleri karşılamadığı için reddedilmesi, adresin çok kötü bir şekilde karıştırılmış olması olasıdır.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Biraz karamsarlık var ise ?

Bu senaryo çok olası değil ama mümkün. Adres geçerli ve başkasına transfer olmuş ve onun kontrolünde ise o zaman biraz daha işler karışır. Çünkü bu durum aynen istenmeyen bir banka havalesine benzer, ancak kripto dünyasında, bu durumda paranızı geri alma şansınız çok daha düşük.

Kripto Kripto para yanlış adrese transfer edilirse ne olur?

Bitcoin adreslerinin büyük çoğunluğu, gerçek dünya kimliğine açık bir şekilde bağlı olmadığından, adresin arkasında bulunan kişiyle iletişim kurmak çoğunlukla mümkün değildir. İşlemin diğer tarafındaki kimsenin dürüst bir kişi olduğunu ve parayı geri göndermesini ümit etmelisiniz.

Daha Korkuncu ?

Tüm olası Bitcoin adresleri zaten mevcut, ancak bunların büyük çoğunluğu hiç kimse tarafından kontrol edilemiyor ve hiçbir BTC içermiyor. Basitçe söylemek gerekirse – yanlış adres (alfasayısal karakter dizisi) Bitcoin’inizi Bitcoin ağındaki bir adresin sözdizimi ölçütlerine uyacak şekilde gönderdiyseniz, paranız hiç kimsenin kontrol etmediği bir adrese gönderilmiştir ve büyük ihtimalle oradadır. Bunun nedeni toplamda toplam 2 ^ 160 toplam Bitcoin adresi olmasıdır.

Ledger, işlemi sonsuza kadar kaydeder ve bunu bir blockchain explorer kullanarak görüntüleyebilirsiniz.

Ancak, özel bir erişim anahtarı olmadan, geri transfer işleminiz yapılamaz. Kimse paralarınızı iade etmek için yeni bir işlem oluşturamaz.

Bu durumda, teknik olarak sonsuza kadar paranı kaybettin. Git bir bardak su iç ve üzüntünü gider. Eğer herhangi bir teselli istersen bizden, geçmişte birçok insanın başına geldi ve gelecekte tekrar gelecek.

Dikkatli olmakta fayda var !!

Sizce hangisi

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto para yanlış adrese transfer edilirse ne olur?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.