okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.17%
Bitcoin
66.906,87 USDT
eth
ETH
0.66%
Ethereum
3.112,40 USDT
bch
BCH
3.56%
Bitcoin Cash
483,09 USDT
xrp
XRP
0.08%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
0.06%
Litecoin
84,20 USDT
bnb
BNB
0.04%
Binance Coin
581,10 USDT
sol
SOL
2.22%
Solana
173,19 USDT
avax
AVAX
2.35%
Avalanche
37,28 USDT
ada
ADA
0.18%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
0.04%
Poladot
7,20 USDT
doge
DOGE
0.24%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.32%
Shiba Inu
0,00 USDT

Niçin kripto para sektörüne yatırım yapmalıyız sorusuna 5 cevap

kripto para sektörüne yatirim
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Niçin kripto para sektörüne yatırım yapmalıyız sorusuna 5 cevap. Eğer sizde kripto para sektörüne yatırım yaptıysanız, bu 5 cevabı bilmeniz de fayda var!


Neden kripto para sektörüne yatırım yapmalıyız sorusuna 5 yanıt

 

Gerek yasa yapıcıların çabaları gerekse büyük finans kuruluşlarının baskıları yüzünden, kripto para sektörü kurulduğu günden bu yana üzerindeki şüphelerden bir türlü kurtulamamıştır. Bizler de kripto para devrimine inanan kimseler olarak bu makalemizde, sektörün üzerindeki soru işaretlerini bir nebze kaldırmaya çalışarak neden kripto para sektörüne yatırım yapmalıyız sorusuna cevap aradık.

1-Yüksek karlılık

Herhangi bir emlak ofisine gittiğinizde, en iyi yatırım aracı olarak size imar geçmemiş tarlaları gösterirler, çünkü kar potansiyelleri muazzamdır. Kripto para piyasaları da işte bu emlak ofisinde satılan tarlalardır. Çünkü henüz imara açılmamıştır. Örnek olarak, Bitcoin’in sadece 2019’da ki kar oranına baktığımızda, yatırımcısına şimdiden %290’lık bir kazanç sağladığını görüyoruz.

Sizlere Gleen Goodman’ın Mayıs 2019’da çıkarttığı ‘Crypto Trader’ isimli kitabından bir anekdot aktarmak istiyorum.

‘Uzun bir süre zarfında elde etmiş olduğum deneyimimi, yeni bir pazara uyguladım ve kripto para sektörüne giriş yaptım. Size şunu söyleyebilirim ki, kripto para piyasaları, dünya ticaretinin adeta vahşi batısıdır. Bu sektörde sadece riskler değil, aynı zamanda muazzam karlılık oranları da saklıdır. Henüz 10 yıl önce kurulmasına rağmen şimdiden milyarlarca dolarlık bir pazara dönüşen kripto para sektörü, 21. yüzyılın 2. çeyreğine damgasını vuracaktır. Evet bazen çok hızlı düşüşlerin şahit olmuyor değiliz, ancak bu, yeni kurulan hemen hemen bütün pazarlarda yaşanabilecek bir durum. Bu oyunda büyük düşünüp büyük resme odaklananlar kazanacak.’

2-Yüksek likidite

Ticari amaçla kullanılan herhangi bir varlığın en önemli özelliklerinden birisi likiditedir. Yani istenildiği zaman satın alınıp ya da satılma yeteneğidir. Bu bağlamda kripto paraları, dünyanın en yüksek likiditeye sahip varlıkları klasmanına sokabiliriz. Çünkü dünyanın neresinde olursak olalım, kripto paralarımızı 7/24 fiat paralara çevirip kullanabiliyoruz. Aynı altında olduğu gibi.

kripto para sektorune yatirim

3-Sınırsız ve ucuz transferler

Sizde bankaların transfer ücretlerinden veya transfer limitlerinden bıktıysanız, kripto para sektörü tam size göre. Ne ücret ne limit!

Dünya bankası verilerine göre, 2018 yılında göçmen işçiler tarafından ailelerine 529 milyar dolar para gönderilmiş. Her bir göçmenin tek seferde en aşağı 1000 dolar para gönderdiğini varsayarak yaptığımız hesaba göre, bu transfer işlemlerinden bankalar, 10 milyar doların üzerinde komisyon ücreti almış. Yapmış olduğumuz hesapta, bir bankanın 1000 dolar için 20 dolar ücret kestiğini hesaba kattık. Ancak göçmenler bu işlemleri kripto para sektöründe gerçekleştirmiş olsaydı, ödeyecekleri komisyon ücreti 10 milyar dolar yerine 10 milyon dolar olacaktı. Yani işlem ücreti olarak 1000 ödeyeceklerine 1 ödeyeceklerdi.(Hesap TRX işlem ücreti hesaba alınarak yapılmıştır)

4-Büyüyen müşteri tabanı

Büyüme potansiyeli, özellikle uzun vadeli yatırımların olmazsa olmazıdır. Temmuz 2019 itibariyle Bitcoin blockchainindeki aktif adres sayısı 684.000. Ethereum’un 325.000. Litecoin’in ise 62.000. Yani toplamda 1 milyon fazla kişi aktif olarak kripto para kullanıyor. Varın bu rakamlar ışığında kripto para sektörünün potansiyelini siz düşünün.

kripto para sektorune yatirim

5-Fonlar üzerinde tam hakimiyet

Son olarak, sermayenizin bir kısmını kripto paralarda tutmanız, sizlere fonlarınız üzerinde tam hakimiyet şansı verir. 2008 yılında dünya genelinde yaşanan mali kriz, yatırım araçlarıyla ilgili pek çok soruyu beraberinde getirdi. Özellikle bankaların bu krizde ortak hareket ederek, kendilerine ait olan hisseleri sattıkları ve perakende yatırımcıyı zarara uğrattıkları iddiaları gündeme getirdi. Hiçte hoş olmayan bu iddialardan sonra ise, Satoshi Nakamoto isimli biri çıkarak, doğrudan parasal katılımcılar arasında hiçbir finansal kurum olmadan dijital işlemlere izin veren eşler arası bir ağ oluşturdu ve Bitcoin serüveni başladı.

Ocak 2009’da işleme başlayan Bitcoin Blockchaini New York Times’ın da gündemine geldi. New York Times bu haberi okuyucularına, ‘Kokuşmuşluğa güzel bir alternatif’ başlığıyla aktararak, finansal sisteme duyulan güvenin azaldığını vurguladı.

kripto para sektörüne yatırım

Kripto paralara niçin yatırım yapmalıyız sorusuna tatminkar cevaplar bulmak için uzun bir araştırma yaparak bu makaleyi yazdık. Ancak bu yolda daha enerjik olabilmek ve daha mükemmele ulaşmak için siz değerli okuyucularımızın desteğine ihtiyacımız var. Bu yüzden lütfen iyi veya kötü yorumlarınızı bizlerden esirgemeyerek etkileşimde bulununuz😊

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.