1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. SEC’ten kripto para piyasasını ilgilendiren kritik bir soruşturma daha!

SEC’ten kripto para piyasasını ilgilendiren kritik bir soruşturma daha!

SEC’ten kripto para piyasasını ilgilendiren kritik bir soruşturma daha!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), kripto para piyasasını yakından ilgilendiren kritik bir soruşturma daha başlattı. Detaylar haberimizde.

SEC’ten kripto para piyasasını ilgilendiren kritik bir soruşturma daha!

2022 yılı şimdiye kadar kripto para piyasası için oldukça hayal kırıklığı yaratan bir yıl oldu. Terra çöküşünün ardından piyasanın dinamikleri ciddi şekilde sarsıldı ve oluşan güven bunalım hala piyasanın üzerinde bir kara bulut gibi dolanıyor.

Kripto piyasasının toplam değeri geçtiğimiz yıl kasım ayında 3 trilyon doların üzerine çıkarken bugün 1 trilyon doların altına geriledi.

Kripto para piyasasının toplam hacmindeki değişim (Tüm zamanlar)

kripto para

Bu çöküş kripto ile ilgili birçok şirketin de sonunun gelmesine neden oldu. Bu şirketlerlen biri de Three Arrows Capital (3AC).

Bloomberg’den gelen bir rapora göre, Bloomberg’den gelen bir rapora göre, Three Arrows Capital (3AC), Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından soruşturma altında. Düzenleyici kurumlar, görünüşe göre 3AC’nin yatırımcı davranış kurallarını ihlal edip etmediğini araştırıyor., Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından soruşturma altında. Düzenleyici kurumlar, 3AC’nin yatırımcı davranış kurallarını ihlal edip etmediğini araştırıyor.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınır ve satılır?

Soruşturma, SEC ve CFTC’nin, yatırımcıların şirketin bakiyesi ve yetkililere kaydı hakkında yanlış yönlendirilip yönlendirilmediğini belirlemesine yardımcı olacak.

kripto para

Terra ekosisteminin çöküşü, 3AC’nin kayıplarının tetikleyicisi oldu ve bu da Voyager Digital’den aldığı kredilerin ödenmemesiyle sonuçlandı. Bu, varlıklarının tasfiyesine yol açtı ve günler sonra Three Arrows Capital iflas ilan etti.

3AC, Singapur’daki düzenleyici kurumlar tarafından soruşturuluyordu. Soruşturma ABD’deye de taşınıyor. Şirket yetkililerine ise iflastan sonra ulaşılamadı.

Kaynak