1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto para kullanıcılarının nüfusundaki değişim bilim adamlarını hayrette bıraktı!

Kripto para kullanıcılarının nüfusundaki değişim bilim adamlarını hayrette bıraktı!

Kripto para kullanıcılarının nüfusundaki değişim bilim adamlarını hayrette bıraktı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para kullanımındaki artış, ışık hızı ile devam ediyor. Bu hızla dünyada kripto para kullanmayan kimse kaymayacak gibi.


Kripto para kullanıcılarının nüfusundaki değişim olağanüstü!

Kripto para kullanımındaki hız, korona salgınının etkisi ile 2021 yılında olağanüstü seviyelere ulaştı. Kripto para kullanıcılarının sayısındaki artışta Bitcoin’in ilk yarıda gösterdiği performansın katkısı büyük. Hatırlanacağı üzere Bitcoin, 2021 yılında 29 bin dolar bandında giriş yaptı. 14 Nisan 2021’de ise 64,863 doları görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu tarihi boğa koşusunun ardından tüm dikkatler, Bitcoin ve kripto paralar üzerinde odaklandı.

Lütfen Bkz: Ünlü yatırımcı Bitcoin fiyatlarının neden artışa geçtiğini açıkladı!

Daha yıl tamamlanmada kripto para kullananların nüfusu 2’ya katladı. %100’ün üzerindeki nüfus artışı ile Bitcoin ve kripto para kullanıcıları tarihi geçti. Ocak 2021’de kripto para kullanıcılarının sayısı 106 milyon civarındaydı. Bu rakam Haziran 2021’de 221 milyona çıktı. Yani sadece ilk yarıda kripto para kullanıcılarının nüfusu %113 artış gösterdi. Aşağıdaki sütun grafikte kripto para kullanıcılarının sayısındaki değişimi görüyoruz.

Kripto para kullanıcılarının nüfusu Kripto para kullanıcılarının nüfusundaki değişim bilim adamlarını hayrette bıraktı!Kripto para kullanımında Bitcoin’in etkisi yadsınamaz. Ancak Dogecoin, Shiba ve Ethereum gibi kripto paraların da kripto para algısının yaygınlaşmasına hizmet ettiği bir gerçek. Genelde Bitcoin ile piyasaya giriş yapan yatırımcılar, diğer kripto paralarla da tanışıyor. Aşağıdaki grafikte ise kripto para kullanıcılarının satın aldıkları kripto paraların zaman göre dağılımını görüyoruz.

Kripto para kullanıcılarının nüfusu Kripto para kullanıcılarının nüfusundaki değişim bilim adamlarını hayrette bıraktı!Koyu mavi grafik Bitcoin’deki değişimi gösteriyor. 2021’in ilk ayında kripto para yatırımcılarının %67’si Bitcoin satın alıyordu. Bu oran Haziran 2021’de %51’e geriledi. Sarı ile belirtilen veri ise Bitcoin ve Ethereum hariç diğer kripto paraların kullanımındaki değişimi gösteriyor. Yani altcoinler, kripto para yatırımcıları arasında giderek popüler olmaya başladı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.